Tipadam Dizi ve Film Yorumları

6 Şubat 2015 Cuma

Son Zamanların En İyi 50 Yabancı Film Müziği (Videolu Analiz)

Selamlar pek değerli TipAdam okucuyuları,

Bu özel yazıya başlamadan önce şu uyarıda bulunmalıyım; ''DİKKAT, BU YAZIDA GERÇEK BİR EMEK VAR!''. Yazıyı sadece ben değil, bu sefer değerli editörlerimizin büyük desteği oluşturdu desem yeridir kii fikir dahi onlardan çıktı. Şu an sadece yazıyı toparlayıp, bir iki de ekleme yapma görevini üstlenmiş bulunmaktayım; yoksa şimdiden söylemeliyim ki, özellikle İrem Öztürk, Serkan Uğur ve Umutcan Şahin'e teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Neredeyse tüm günlerini, gecede dahil bu işe verip; ellerinden gelen en iyi listeyi SİZLER için oluşturmaya gayret ettiler.


Şahsen oldukça sağlam bir liste oluştuğunu ve onları bu emeklerinden dolayı ayakta alkışladığımı da söylemeliyim ama yine de illa ki aramızda listeyi beğenmeyenler olacaktır, onlardan da ricamız; çirkinleşmek ya da kişilere hakaret etmek yerine; kendi görüşlerini 'müzik zevklerini' bizlerle paylaşmaları ve ileriki yazılara ön ayak olmalarıdır...

Bu yazımızda, özellikle son zamanlarda yayınlanan ve sinema sektörüne damga vuran filmlerin ''özel müziklerine'' yer vereceğiz. Bazı filmlerin çok eskiye dayanma durumu da söz konusudur ancak o kadar sağlamlar ki, listede yer vermemeyi kendi vicdanımıza sığdıramadık. O yüzden ümit ediyoruz ki listede bulunan tüm filmleri baştan sona izlemiş ya da izleyecek; devamında da müziklerine bizler gibi hayran kalıp, saygı duyacaksınız.. :) En azından kişisel görüşümüz budur değerli dostlar. Listeyi oluştururken kendi zevklerimizi ön planda tutacağımız için sıralamayı beğenmez veyahut görmeyip eklemek istediğiniz filmler olursa, az önce de söylediğim gibi yazının sonunda bize yorum olarak bırakabilirsiniz. Zaten zamanla bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz, bunda katkı sağlarsanız birçok kişi gibi bizde memnun oluruz.. :)

Şimdi tek tek 2000'li yılların en iyi 50 yabancı film müziğine geçelim izninizle. Listeyi sondan başa doğru sıralayacağım, umarım ufakta olsa yardımımız dokunabilir. Listenin tamamen subjektif bir şekilde oluşturulduğu malumunuz. Ama yorumlarda kendi listenizi de paylaşmanızı isterim, böylece belki ben ve ziyaretçilerimiz de yeni film ve müzikleriyle tanışmış olur. Bu arada belli bir listeye göre sıralayacağım doğrudur ancak hepsi birbirinden DEĞERLİ eserlerdir. O yüzden sıralamayı görmezden gelip, muhteşem müziklerin keyfine bakmanızı öneririm...

50. The Hangover (Felekten Bir Gece)


49. 3 İdiots (3 Ahmak)


48. The Wolf Of Wall Street (Para Avcısı)


47.  I am Legand (Ben Efsaneyim)


46. WANTED


45. The Avengers (Yenilmezler)


44. Star Wars


43. 2001: A Space Odyssey


42. The Hobbit (The Misty Mountains Cold)


41. Matrix


40. Blood Diamond


39. Mr. Nobody


38. The Mask (Hey Pachuco)


37. The Intouchables


36. Interstellar


VE


35. Ghost


34. The Great Gatsby (Young And Beautiful)


33. Bettle Juice (Shake Senora)


32. Fight Club (Where is My Mind)


31. Desperado


30. Edward Scissorhands


29. The Pianist


28. Eternal Sunshine of Spotless Mind27. Django Unchained (Main Theme Django) 26. SAW25. Kill Bill (Main Theme & Whistle)24. Old Boy (The Last Waltz)23. Forrest Gump22. Gladiator (Now We Are Free) 21. Modern Times20. Pirates of Caribbean (He’s Pirate) 19. Reservoir Dogs 18. James Bond (Main Theme & Skyfall) VE17. The Good, the Bad and the Ugly 16. Rocky (Eye of the Tiger) 15. Arizona Dream (Get The Money)14. Schindler’s List 13. Inception12. The Lord Of The Rings (Enya)11. Braveheart (James Horner)10. Time of Gypsies (Talijanska - Goran Bregovic) 


9. La Vita e Bella


8. Titanic


7. Fast and Furious (Full Version)


6. The Last of The Mohicans


5. Leon The Professional


4. Requiem for a Dream 3. Pulp Fiction (Full Album)2. Amelie (Full Sountrack)1. V For Vendetta1. The Godfather (Main Theme - Love Song)VE
Anahtar Kelimeler: En iyi film müzikleri, tüm film müziklerinin klipleri, dünyanın en iyi film müzikleri, 2000li yılların en iyi film müzikleri, 2014 yılının en iyi film müzikleri, 2015 yılı ve öncesinin tüm film müzikleri, klasik film müzikleri, sakinleştirici film müzikleri, dünyanın en iyi film müziklerinin listesi
Son Zamanların En İyi 50 Yabancı Film Müziği (Videolu Analiz)
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

17 yorum:

 1. Ya gerçekten ellerinize sağlık aşık oldum yazınıza! en sevdiğim müzikler bir arada toplanmış ve daha bilmediğim de 11&12 tane müzikten yararlanmış bulunmaktayım!! süppperrsiniz. sizleri seviyorum :)))

  YanıtlayınSil
 2. listede çok eksik var ama!! neden genel bi yazı olmamışki bu?= twitterdan görüp geldim ama bi yerden sonra hayal kırıklığı yaşadoım. daha da sağlam olabilirdi. unutulan çok film var üzgünüm!

  YanıtlayınSil
 3. Listenize resmen BA YIL DIMMM. ellerinize sağlıkkk.. :)))

  YanıtlayınSil
 4. İrem Öztürk7 Şubat 2015 04:32

  Çok teşekkürler, böyle yorumlar gelecekteki listeler için de referans oluyor :) Beğendiyseniz ve sizlere faydalı olabildiysek ne mutlu bize :))

  YanıtlayınSil
 5. İrem Öztürk7 Şubat 2015 04:32

  Çok teşekkürler :))

  YanıtlayınSil
 6. İrem Öztürk7 Şubat 2015 04:36

  Aslında listemizi aşk, dram, komedi, aksiyon gibi farklı tür filmlerin müziklerinden seçerek yaptık; hatta zevkimize uymayan efsaneleşmiş film müziklerine de özellikle yer verdik. Eleştiriniz için teşekkürler, tam olarak hangi film müziklerini göremediğinizi ve beklentilerinizi açıklarsanız bize de yardımcı olmuş olursunuz. Belki listemizi ona göre güncelleyebilir veya sonraki listelerde söylenen müziklere yer verebiliriz.

  YanıtlayınSil
 7. Gözlerim sürekli V for vendettayı aradı ve 1.sırada ılduğunu görünce nasıl mutluluk yaşadığımı kelimelerle ifade edemem :)) harika bir baş kaldırış ve devamında da efsane bir müziktir! liste harika elleerinize sağlık

  YanıtlayınSil
 8. Yazi cok iyi de biraz cizgi filmlerden de muzikler falan eklenebilirmis. gerci onlar diziye giriyor ama olsun :D animasyonlar neden yok mesela?

  YanıtlayınSil
 9. İrem Öztürk7 Şubat 2015 16:56

  Teşekkür ederiz. Animasyon müziklerini başka bir liste altında toplamayı planlıyoruz, takipte kalın :)

  YanıtlayınSil
 10. İrem Öztürk7 Şubat 2015 16:58

  V For Vendetta'ya hakettiği değeri vermezsek ayıp olurdu zaten :) Çok teşekkürler :))

  YanıtlayınSil
 11. Türk filmlerine özel de liste yapcak mısınız ?

  YanıtlayınSil
 12. İrem Öztürk8 Şubat 2015 00:04

  Evet o da gelecekte yapmayı düşündüğümüz bir proje. Listelerin daha kapsamlı olması adına yerli, yabancı ve animasyon şeklinde gruplandırmanın daha yararlı olacağını düşündük.

  YanıtlayınSil
 13. Her gün heeeer günnn bu konuya uğramadan edemiyorum ya :))) heleki rezervuar köpekleri ve ona benzer ritmik şarkılar ve klipler gerçekten harika olmuş! mutlaka devamını da getirmelisiniz arkideşlar :)))

  YanıtlayınSil
 14. İrem Öztürk10 Şubat 2015 03:31

  Bu pozitif enerji dopingi niteliğindeki yorumunuza çoook çok teşekkürler, herşey sizler için efenim :) Yerli filmler veya animasyonlar için de aynı listeleri yapmayı planlıyoruz, takipte kalın! :))

  YanıtlayınSil
 15. bu listelerin devamını da bekliyoruz. sadece bu konu ile ilgili değil genel olarak dizi ve filmlerle ilgili yapılan her türlü liste, bir makaleye göre daha ilgi çekici ve okunası geliyor. tabi bu benm dusuncem

  YanıtlayınSil
 16. İrem Öztürk11 Şubat 2015 02:27

  Kesinikle katılıyorum çünkü daha sistemli oluyorlar ve kilit noktaları vurguluyorlar. Elimizden geldiğince biz de bu listeleri devam ettirmeyi planlıyoruz, teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 17. Liste bastan sona MUHTESEM! 50. siradaki filmi de buradaki muzigini dinledikten sonra izledim. asiri komik ve eglenceliydi. supersiniz arkadaslar :)))

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top