Tipadam Dizi ve Film Yorumları

18 Şubat 2015 Çarşamba

TweetDeck Nedir, Nasıl Kullanılır ? (Detaylı ve Resimli Anlatım.)


Twitter'da dolaşırken hep ''TweetDeck Nedir?'', ''TweetDeck Sistemi Nasıl Kullanılır?'' gibi sorular gördüm bende TweetDeck uygulamasını aklında soru işareti olanlar için incelemeye karar verdim.

TweetDeck ; ''Aynı anda birden fazla profili yönetmenizi sağlar.'', ''Upuzun olan linkleri ortak olduğu site sayesinde kısaltır.'', ''Twitter listelerinizi düzenleyebilmenizi sağlar.'', benim en sevdiğim olan şey ise ''Ana sayfa, liste, mesajlaşma, kişiye ait saniyelik twitler, kendi twitleriniz, sadece reetwet bildirimleri, sadece favori bildirimleri, bütün bildirimler gibi Twitter'da olan bütün özellikleri hiçbir ek sayfaya geçmeden aynı sayfada saniye, saniye görmenize olanak sağlıyor.'', ''Mentionları twitlerin olduğu sayfada gösterebiliyor.'', ''Ayarladığınız vakte göre istediğiniz twiti atıyor.'', ''Filtreleme özelliği sayesinde kolay kullanım sağlıyor.''

''Peki bu özelliklerin hepsini çözmem biraz zor olmayacak mı ?'' diye sorarsanız ise Resimli olarak sizler için hazırladım ve sundum. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa yorum yazarak belirtiniz..
           
ADIM 1 - GİRİŞ YAPMA :

TweetDeck 'e giriş yapmak için Buraya Tıklayın! Tıkladıktan sonra Twitter'a girdiğiniz kullanıcı adı (Mail 'de olur.) ve şifrenizi yazın ve mavi kutucuk içerisinde olan ''Log İn'' yazan yere tıklayarak giriş yapın. ADIM 2 - ANASAYFAYI TANIMA :

Normalde ilk defa giriş yapanlar için benim ki gibi sayfa boş değildir, doludur ama ben size iyi anlatabilmek için silmeyi tercih ettim. Sıfırdan başlamak adına benim gibi yapmak isteyenler olursa kutucuğun sağ üst köşesinde ki ''Ayar'' şekline benzeyen kutucuğa basıp hepsini ''Remove'' ile silin.

''Yeni Tweet'', ''Arama'', ''Ekleme'', ''Genişletme'', ''Hesap Ekleme'', ''Ayarlar'' olarak yan kısım bomboş olması taktirde 6 kısımdan oluşur. Ekleme bölümünden kutucuk ekledikçe yan taraf çoğalır.ADIM 3 - TWEET ATMA :

''ADIM 2 - Anasayfayı Tanıma'' konusunda en üstteki bölüm ''Tweet Atma'' bölümüne geldik. Bu bölüm sayesinde normal tweet atabilir. İsterseniz fotoğraflı veya GİF olarak tweet atabilir. İsterseniz, ayarladığınız vakte göre tweet atabilir. Artı olarak ise Direk Mesaj (DM) 'da burdan atabilirsiniz.ADIM 4 - KUTUCUK EKLEME :

Ve geldik benim için en önemli kısma, kendi kullanım şeklinize göre ayarlayanız lütfen. Ben görmeniz amaçlı kendi kullanım şeklime göre yapıyorum.

Resimde de gördüğünüz gibi istediğiniz eklentiye tıklayın sonra çıkan ekranda ''Ad Column'' diyin otomatik olarak ana sayfanıza düşer. Berki kullanmak istemezseniz geri silebilirsiniz..Ben kendi kullandıklarımı ekledim, ve doldurdum sizde istediğiniz kadar kutucuk ekleyebilirsiniz.. Diyelim ki 3-4 hesap eklediniz onlara ait kutucuklar da ekleyebilirsiniz.. Kutucuğun sağ tarafındaki ''Ayar'' tuşuna benzeyen butona tıklayarak kutucuğa ait filtreleme yapabilirsiniz..

Bildirimler kısmı ve kendi tweetlerimde ki kısımda ki bazı kullanıcıların resimleri ve isimleri gözükmesin diye sildim.. Yan tarafta ise zamanlama ile attığınız bütün tweetlere bakabilir & iptal edebilirsiniz.ADIM 5 - HESAP EKLEME :

İsterseniz 2-3, isterseniz 20-30 hesap ekleyip aynan da planlama yapabilmeniz için hesap eklemeniz gerekir. Hesap ekledikten sonra eklediğiniz sayıya göre tweet veya rt atabilir. O hesaba ait kutucuk ekleyebilirsiniz. ''Hesap ekleme'' yerine girdikten sonra ''Add Another ...'' kısmından ekleyebilirsiniz.
ADIM 6 - AYARLAR :

Ayarlar kısmından kullandığınız hesaptan çıkış yapabilir, klavye kısayollarını değiştirebilir yada bakabilirsiniz.. İsminden de anlaşılcağı üzere ayarlara da bakabilirsiniz. Genel,  hizmet ve sessiz (engel) olarak 3 kısımdan oluşan bölümde istediğiniz gibi tweetdeck arka plan tonunu, yazı şeklinizi, kutucuk şeklinizi, link kısaltım şeklini ve engelleme şekillerine bakabilirsiniz.TweetDeck 'in son güncellemesi olan 3.9.424 'ü sizlere anlattım arkadaşlar. Evet detaylıydı ama anlamadığınız bir yer olursa yorum yazarak belirtebilirsiniz..

Anahtar Kelimeler : TweetDeck Nedir?, TweetDeck Nasıl Kullanılır?, TweetDeck Kullanımı?, TweetDeck Ayrıntılı Anlatım, TweetDeck Resimli Anlatım, TweetDeck Sistemi, Zamanlama Tweet Özelliği ile TweetDeck
TweetDeck Nedir, Nasıl Kullanılır ? (Detaylı ve Resimli Anlatım.)
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

8 yorum:

 1. ilk defa duyduğum bir uygulama ve görünüşe göre bayağı da marifetliymiş. detaylıı anlatım için teşekkürleeerrr.

  YanıtlaSil
 2. ilk başta başka bir siteye ait uygulama sanmıştım ama twitter'ın kendisinin yaptığı bir uygulama olduğunu görünce şaşırdım. gerçekten çok iyiymiş

  YanıtlaSil
 3. Eyüp Yusuf & Diziherif19 Şubat 2015 12:25

  Yeni gelen özellik daha iyi : Şifreni vermeden twitter hesabına başkasının girmesine izin verebiliyorsun. İstersen full yetki istersen yarım yetki veriyorsun. E buda çok iyi..

  YanıtlaSil
 4. Eyüp Yusuf & Diziherif19 Şubat 2015 12:25

  Ben teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 5. Eyüp Yusuf & Diziherif19 Şubat 2015 12:26

  Yorumunuz için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. merhaba çok uzun zamandır tweetdeck kullanıcısıyım hesapları tweetdeck’e eklemeye çalıştığım zaman hiçbir sıkıntı olmuyordu fakat bir aydır hiç hesap eklememiştim.Şimdi hesap eklemeye çalıştığım sırada hesapları ekle kısmının üstünde “Login denied due to suspicious activity. Please check your email for further login instructions” ya da tweetdeck’in en alt sağ köşesinde “You cannot join any more Teams.” uyarısını alıyorum.Hesaplarımın e-mailleri hepsinin onaylandı fakat kontrol etmek amaçlı sürekli kullanılan bir hesabı da eklemeye çalıştım yine aynı uyarılardan birini alıyorum.Ne yapabilirim?

  YanıtlaSil
 7. merhaba çok uzun zamandır tweetdeck kullanıcısıyım hesapları tweetdeck’e eklemeye çalıştığım zaman hiçbir sıkıntı olmuyordu fakat bir aydır hiç hesap eklememiştim.Şimdi hesap eklemeye çalıştığım sırada hesapları ekle kısmının üstünde “Login denied due to suspicious activity. Please check your email for further login instructions” ya da tweetdeck’in en alt sağ köşesinde “You cannot join any more Teams.” uyarısını alıyorum.Hesaplarımın e-mailleri hepsinin onaylandı fakat kontrol etmek amaçlı sürekli kullanılan bir hesabı da eklemeye çalıştım yine aynı uyarılardan birini alıyorum.Ne yapabilirim?

  YanıtlaSil
 8. mrb. abicim bende tweetdeck kullanmak istiyorum yukarıda anlatmışınız ama toplu olarak rt ve fav nasıl yapıcaz? @erdinc6kasim twitter hesabım

  YanıtlaSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top