Tipadam Dizi ve Film Yorumları

1 Şubat 2015 Pazar

Yedinci Oğul Nasıl Bir Film ?


Mistik ruhlar, klasik cadı hikayeleri, ve fantastik evrende geçen bir film daha dün itibariyle vizyona girmiş bulunmakta. Öncelikle film için biletinizi almadan önce beklentilerinizi fazla yüksek tutmayın derim. Özellikle  İnterstellar (Yıldızlararası), Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter vb. gibi fantastik öge içeren filmlerden sonra izleyicilerinde beklentileri bir hayli yükseldi.

Not: Interstellar( Yıldızlararası) filmini eklemeden geçmek istemedim. Çünkü şu zamana kadar izlemiş olduğum filmlerin en iyisi denilebilecek kadar harika bir eser ortaya koyulmuş. (Tabi ki bu izleyiciden izleyiciye göre değişir.)

 Filmi izlerken aklınızdan sürekli; cadılar, mistik canavarlar, büyücüler gibi sıradan konular gibi düşünceler geçeceğinden eminim. Çünkü filmin herhangi bir sürükleyici özelliği yok. Mesela size şöyle örnek vereyim. İnterstellar filmini izlerken sadece filme odaklanmıştım, aklımda filmde geçen sahnelerden başka bir şey yoktu. Fakat Yedinci Oğul' u izlerken bile günlük yaşantımda olan sorunlarım aklıma geldi. Benim görüşüm olarak bir filmi izlerken , film sizi kendine bağlayabilmeli fakat bu film için bunu başardığını söylemek neredeyse imkansız.


 Ben size fazla spoiler vermeden yazımı en iyisi bitireyim. Kullanılan oyuncular filmde ki rollerini gerçekten çok iyi yansıtmış fakat filmin orjinalliği bakımından çok geride kaldığı söylemeden geçmek istemem.

 Benim naçizane tavsiyem ise paranızın cebinizde kalmasıdır. Yine de karar siz değerli takipçilerimizin.

Anahtar Kelimeler: Yedinci Oğul, Aksiyon macera tarzında filmler, Yedinci Oğul nasıl bir film?,
Yedinci Oğul Nasıl Bir Film ?
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

8 yorum:

 1. yıldızlar arası gerçektan harika bir filmdi. elbette öyle bir filmden sonra bu filmi izlemek yazarın da dediği gibi sizi hayal kırıklığına uğratabilir ama henüz yıldızlar arası filimini izlemediyseniz bu filme gidin derim. bu filmden sonra ise yıldızlar arasını izleyim :))

  YanıtlayınSil
 2. şefik gülüm2 Şubat 2015 12:27

  tabiki hep daha iyisini isteriz ama nereye kadr. bir de öyle düşünmek lazım

  YanıtlayınSil
 3. Henüz yeni gösterime giren bir filmi ele almanız gerçekten harika olmuş. Zira bu aralar sinemaya gitmeyi düşünürken seanslar arasında bu filmi de görmüştüm. Yazınızı okuduktan sonra gidip gitmemek konusunda kararsız kaldığımı söyleyebilirim. Çünkü yorumlarını pek iç açıcı değil.

  YanıtlayınSil
 4. Dostum kendi görüşüm gitmemeniz yönünde, yine de son karar sizlerin :)

  YanıtlayınSil
 5. Tabi ki öyle fakat seçici izleyiciler için bu söz nereye kadar doğru olur bilemem :)

  YanıtlayınSil
 6. Bak o doğru ''Yıldızlararası'' filmini izlemeyenler onu en sona bıraksa iyi olacak gibi gözüküyor :))

  YanıtlayınSil
 7. bu film ile harry potter ve yüzüklerin efendisi filmlerinin yapımcısı yada yönetmenleri falan aynı mı? bu filmlere tek bir paragrafta değinmişsiniz de o yüzden merak ettim.

  YanıtlayınSil
 8. Eğer aynı olsaydı böyle vasat bir film görmezdiniz sanırım iyi günler :)

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top