Tipadam Dizi ve Film Yorumları

2 Nisan 2015 Perşembe

The 100 - Tanıtım

CW Dizilerini son zamanlarda çok ergence ve sadece kadrolarını gençlerden oluşturan tüm dizilerini bir kenara bırakacak olursak, bu dizimizde de bir çok genç kişilik yer alıyor kadroda ama nedense bu dizideki oyunculuklar çok daha kaliteli geliyor bana. Yine bir drama & fantastik - bilim kurgu tarzı bir dizi sunuyor The CW bizlere. Konusuna gelecek olursak, ilk önce şu cümleyle başlamak istiyorum. Lost'u özlediniz mi? O zaman belkide kendinize teselli bulacağınız, fantastistikliğin doruklarına ulaşacağınız bu dizimize başlayabilirsiniz. Hem de bizim "See you in anotha life brotha" repliğiyle gönüllerimize taht kurmuş Desmond (Henry Ian Cusick)'ı da dizide göreceğiz!Konuya girecek olursak, 97 yıl önce bir nükleer patlama sonucunda, dünya artık yaşanılmaz bir yer olmuştur. Yaşamayı başaran 400 kişiye yakın bir topluluk, Ark adı verilen bir uzay istasyonunda yaşamaya devam etmişlerdir. Bu istasyonda, çoğu kural muhteşem bir disiplinle yönetilmektedir. İstasyonda, kaynaklar tükenip, buradaki yaşamında tehlikeye girdiğini düşünen Ark yetkilileri, 100 adet genç insan topluluğunu dünyaya gönderme kararı alırlar. Olayların kopma noktası ise 100 gencimizin dünya topraklarına ayaklarını değdikleri andan itibaren başlıyor. Açıklanması güç insanlar ve bizi bekleyen mistik gizemlerle baya kafa yoracağız yine bu dizide. 

The 100 Season 1 TrailerOyuncu kadrosunda pek ünlü isim bulundurmayan The 100 ekibi, aşırı genç ve dinamik bir kadroya sahip. Finn Collins (Thomas McDonell) ve Octavia Blake (Marie Avgeropoulos)'in oyunculukları kesinlikle üst düzey. 1. Sezonu sonlandırıp, 2. Sezonu da muhteşem bir açılışla yapan ve akılda bir çok soru bırakan sezon finali ile 3. Sezon onayını da aldı ve bekleyişe geçtik.Son olarak bu senaryosu çok farklı ve sürükleyici bir yapıya sahip olan dizimize bir şans vermenizi kesinlikle öneriyorum. Tabi unutmadan bazı sahnelerinde Lost'u anımsayacağınızı da tekrardan belirtmek isterim.
The 100 - Tanıtım
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

5 yorum:

 1. güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık

  YanıtlayınSil
 2. ahmet gökçen5 Nisan 2015 00:26

  yazar arkadaşın son paragrafına bende katlyorm izlemek size bir şey kaybettrmeyecektır bence

  YanıtlayınSil
 3. Ellerine ve emeğine sağlık Umut. :)

  YanıtlayınSil
 4. diziara.com da izlemiştim. herkese tavsiye ediyorum inanın pişman olmayacaksınız diziden

  YanıtlayınSil
 5. şu kızı çok tatlı buluyorum abi ya

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top