Tipadam Dizi ve Film Yorumları

13 Nisan 2015 Pazartesi

Zor Ölüm 4 Nasıl Bir Film? [Film Önerisi]

Zor Ölüm 4 eski bir yapım olmasına rağmen benim henüz yeni izlediğim bir film. Benim gibi henüz filmi izlemeyenlere önerebileceğim bir filmdir. Bu film özellikle aksiyon sevenleri yakından ilglendiriyor diyebilirim. Çünkü bu film ile aksiyona doyacaksınız.

Zor Ölüm 4'ün başrolünde Bruce Willis oynuyor. Filmdeki adı ise John McClane! Bruce Willis rolü gereği emekli fakat son derece tecrübeli bir polisi oynuyor. Karşısında ise hack gurubundan oluşan ve aynı zamanda silah gücü iyi olan bir ordu var. Bruce Willis yani filmdeki adıyla McClane, aslında FBI adına çalışan eski bir Amerikan polis teşkilatı görevlisi olması sebebiyle yeni teknoloji hakkında pek bir bilgisi olmayan bir polis. Çatıştığı gurup ise bir hacker çetesi!


Hacker çetesi Thomas Gabriel (gerçek adı Timothy Olyphant) tarafından yönetilmektedir. Thomas Gabriel, önceden amerikanın siber savunma sisteminde çalışan deneyimli bir isim olduğu için, Amerika'nın tüm sistemlerini sanal yollarla ele geçirmekte zorlanmıyor ve resmen bir FBI çalışanı olarak kendini göstererek Amerika’nın bilgisayar altyapı unsurlarına saldırıp, işe trafik ışıklarından başlayarak sistemleri teker teker kapatmaktadır. Bankalar arası bilgisayar ağlarına ve borsaya da müdahale ettikten sonra, Amerika’nın ekonomisi çökmeye başlamıştır.

John McClane ise çeteyi dururabilmek için eski polislik yöntemlerini kullanıyor. Yani bireysel gücü ile çeteyi çökertmeye çalışıyor. Thomas Gabriel'in çetesi o kadar büyük bir çete ki bunu tek başına başarması bayağı bir zor oluyor. Çünkü çete hem sanal ortamda hem de gerçek hayatta çok iyi organiza olmuş ve gerektiği yerlerde kendilerini FBI'dan birileri gibi gösterek devletin silahlı kuvvetlerini istedikleri gibi yönetebiliyorlardı. Bu savaşta McClane'in tek yardımcısı genç bir bilgisayar korsanı olan Matthew (Matt) Farrell (gerçek adı Justin Long) oluyor.

Koskoca bir çeteye karşı sadece 2 kişinin savaşması size biraz garip gelmiş olabilir. Bana da garip geldi ama işte işin güzel yanıda o tarafta. Zor Ölüm 4'ü izlerken aklıma gelen ilk şey eski Türk filmlerinden Cüneyt Arkın'ın oynadığı Malkoçoğlu filmleri oldu. Ayrıca yine eski Türk savaş filmlerinden Tarkan adındaki bir başrolün ve onun köpeği Kurt'un Bizans'a karşı kazandığı savaşların konu edinen filmler geldi aklıma. Çünkü McClane'in tek başına bir çeteye baş kaldırması gibi bir senaryo, o tarz Türk filmlerine çok benziyordu mantık olarak ama içerik olarak filmler kesinlikle benzemiyor elbette.

Zor Ölüm 4 filminde gerçek dışı bazı senaryolar olsa da ben filmi çok beğendim. Aksiyonu ve kurgusunu izledikten sonra o olağanüstü sahnelere de "Ee.. O kadar da olsun!" dedim kendi kendime. Çünkü filmi gerçekten de çok beğendim. 10 üzerinden 8 rahatlıkla verebileceğim bir film. Bol aksiyon isteyenlerin ve aksiyonu sevenlerin çok sevebileceği cinsten bir film olduğunu söyleyebilirim.

zor ölüm 4 izle, zor ölüm 4 film önerisi, film yorumu, film eleştirisi, nasıl bir film
Zor Ölüm 4 Nasıl Bir Film? [Film Önerisi]
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top