Tipadam Dizi ve Film Yorumları

27 Mayıs 2015 Çarşamba

American Sniper Eleştiri Yorum Oyuncu Kadrosu Ve (Film Analizi)


American Sniper


Başrol: Bradley,Cooper,Sienna Miller,Kyle Gallner

IMBD:7.4
Konu:Keskin Nişancı (American Sniper) filmi, bu yılki Oscar adayları arasında… En iyi
film ve en iyi erkek oyuncu (Bradley Cooper) dışında 4 dalda daha aday olan film, biyografik bir öyküyü anlatıyor… Yönetmen koltuğundaki 4 Oscarlı Clint Eastwood ile 4 kez Oscar adayı olan Bardley Cooper’ı bir araya getiren filmde Sienna Miller da rol alıyor… 132 dakikalık film, Amerikan ordusunda keskin nişancı olarak görev yapan Chris Kyle’ın hatıralarını anlattığı romandan uyarlanmış… Kitabın tam adı şöyle: “American Sniper: The Autobiography of the Most Lethal Sniper in U.S. Military History”… Adından da anlaşılacağı gibi Kyle, Amerikan ordusunun en öldürücü elemanı… 160’ı Amerikan Savunma Bakanlığı tarafından da resmi olarak açıklanan 255 kişiyi öldürmüş… Kendisi de 39 yaşında iken, arkasında bir eş ve 2 çocuk bırakarak, ABD’de silahla vurularak öldürülmüş …

Yorum:Öncelikle soluk soluğa izleyeceğiniz bir Amerikan Aksiyon filmi.Filmde American vatan severliği Ön planda tutulmuş sanki American halkına armağan edilircesine yapılmış bir film.Başrol karakterimiz olan Bradley Cooper rolüne çok iyi hazırlanmış gibi görünüyor.Rolüyle bütünleşmiş olan BradleyCooper sert,başarılı;vatansever,hırslı American askerini canlandırıyor önceden düzensiz bir hayatı olan karakterimiz rodeoculuk yaparak hayatını sürdürüyordu sonradan gazetede gördüğü askeri donanmaya alım ilanı ile birlikte Americada yaşanan karışıklıkları görünce vatanı için Askeriye'ye gönüllü olarak katılma kararı alır. Askeriye'de zorluklarla karşılaşsa da kahramanımız pes etmez ve keskin nişancı taburuna atanarak iyi başarılı bir asker olmaya hakkazanır. Sonra barda 2'inci başrol karakterimiz olan Sienna Miller la karşılaşır ve ilk bakışta hayatının kadınını bulmuştur. Zor,güzel ve sexsi bir kadın olan Sienna Miller kahramanımızdan hoşlanmıştır ve evlenirler Bradley Cooper ırağa savaşa gider ve çok ünlü başına ödül koyulan bir asker olur evine fazla gelemez ve bir çocuğu olur eşi hep merak eder başrol kahramanımızın psikolojisi bozuktur ve evine geldiğinde bile kafası sadece savaştadır. bunu çok iyi yansıtmışlar filmde gerçekten eminim sizde bunu beğeneceksiniz değerli okurlarımız.fazla uzatmadan ve sizi merakta bırakmadan filmin sonunun pek iyi bittiği söylenemez gerçek bir yaşantıdan konu alınarak yapılan American Sniper bol duydu değişimi yaşayacağınız kah üzülüp kah gerileceğiniz diğerlerinden farklı duyguların ön plana alınarak yapılan en iyi American aksiyon filmlerinden biridir. İzlemenizi kesinlikle tavsiye eder sizleri merakta bıraktıysam affola hepinize iyi seyirler dilerim.
American Sniper  Eleştiri Yorum Oyuncu Kadrosu Ve   (Film Analizi)
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top