Tipadam Dizi ve Film Yorumları

2 Mayıs 2015 Cumartesi

Sıcak Kalpler Nasıl Bir Film? Filmin Konusu ve Yorumu

Sıcak Kapler filmi bir zombi filmdir fakat alışagelmiş zombi filmlerinden çok farklıdır. Bu farklılıklardan en önemlisi ise, filmdeki olaylar zombilerin bakış açısından bakılarak yazılmış olmasıdır. Bu farklılıklardan bir diğeri sie, bir zombinin bir insana olan sevgisi ele alınmış.


Sıcak Kalpler Filminin Konusu :
Filmden yüzeysel olarak bahsedecek olursam, insanlar ve zombiler arası yaşam mücadelesi değil, bir zombi ile bir insanın birbirine olan aşkı ve bu iki kişinin birbiri ile olan arkadaşlıklarının işlendiği bir filmdir. Bu iki kişi diğer zombilere de ilham kaynağı olarak tüm zombiler tekrardan insan olabiliyor. Başka bir deyişler zombilerin, insanlara özgü görebileceği herhangi bir sıcak teması farketmeleri bile onlara geçmiş yaşamlarından bir şeyler hissetirebileceği ve her zombinin tekrardan insan olabileceğine değiniyor.

Sıca Kalpler filminde diğer zombi filmleri gibi her sahnesi zombi ve insanlar arası çatışma ile geçmiyor. Bu sahneleri birkaç yerde göreceksiniz sadece. Filmin bazı bölümlerinde ise zombiler ve insanlar beraberce savaştıklarına da şahit olabileceksiniz.

Film, konusu olarak diğer zombi içerikli filmlerden farklı olması sebebiyle oldukça ilgi çekici olarak gelebiyor fakat böylesi bir zombi filmini ilk defa izlediğim için filmi izlerken neredeyse yarısına kadar çok saçma buldum. Hatta bir ara filmi izlemeyi bırakıp, televizyonu kapatmayı bile düşündüm. Asıl aksiyon ve duygu dolu sahneler filmin sonlarına doğru kendini gösteriyor.


Sıcak Kalpler Filmi İle İlgili Görüşlerim : 
Sıcak Kalpler Filmi güzel mi diye soracak olursanız ben bu filmi giriş, gelişme ve sonuç olarak 3'e ayırırım. Giriş bölümü son derece dikkat çekici ve güzel geldi bana. Bir zombinin gözünden zombi ortamı anlatılıyor ama nedense bana çok ilgi çekici geldi. Orta kısımlar olan gelişme bölümü ise çok saçma geldi. Yani izlerken "Yok artık. abi böyle zombi filmi mi olur?" dedirtti bana. İzlemeyi bırakmak bile geçti birkaç kez aklımdan ama sonlara doğru iyi toparladılar bence. Çünkü filmin sonlarına doğru daha çok aksiyon sahneleri vardı ve o sahneler hoşuma gitti. Aksiyon kısımlarına kadar ise film oldukça durağandı.

Sonuç : Duygusal sahneler olması sebebiyle belki çoğu kişinin hoşuna gitmeyecektir. Alışagelen zombi filmerine ait aksiyon sahneleri oldukça az. 10 puan üzerinden bir puan verecek olursam bu filme 5 puan verebilirim.

sıcak kalpler filmi, nasıl bir film, film konusu, film yorumu, yabancı film, zombi filmi, izle,

Sıcak Kalpler Nasıl Bir Film? Filmin Konusu ve Yorumu
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top