Tipadam Dizi ve Film Yorumları

5 Haziran 2015 Cuma

Lucy Filmi Nasıl Bir Filmdir ve Konusu Nedir? [Film Yorumu ve Analizi]


Vizyon Tarihi :  2014      
Film Yönetmeni : Luc Besson
Filmin Başrolü : Scarlett Johansson
Filmin Türü : Bilim kurgu,Aksiyon 
Yapımcı Ülke : Fransa


Lucy Filminin Konusu
Tayvan'ın başkenti Taipei'nin suça batmış yeraltı dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilirken en aktif ticaret, uyuşturucu ağı üzerinden yürütülür. Eğlenmeyi seven, sıradan bir genç kadın olan Lucy, birkaç gece beraber takıldığı Richard yüzünden kendisini bir anda en azılı uyuşturucu şebekelerinin birinin içine düşmüş bulur. Vücudunun içine kurye olması için yerleştirilen yeni bir tür sentetik uyuşturucu, beklenmedik bir şekilde Lucy'nin vücuduna nüfuz edip kanına karışmaya başlayınca mucizevi bir durumla yüzleşir. Lucy'in damarlarında dolaşan kimyasallar, ona insanüstü yetenekler kazandırmıştır! Artık akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahip olan genç kadın beyinin tüm algı kapılarını sonuna kadar açacaktır... Ünlü Fransız sinemacı Luc Besson'un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Scarlett Johansson bulunuyor.


Lucy Nasıl Bir Film (Yorum ve Analiz)
Diğer bilim kurgu aksiyon filmlerine nazaran daha farklı bir konu işlenmiş güzel, seksi ve son derece mimik haraketlerini iyi yapan bir oyuncu olan Scarlett Johansson filmdeki karakteriyle adeta bütünleşmiştir. Lafı daha fazla uzatmadan filmle ilgili size biraz bilgi vereyim değerli okuyucularımız. Lucy'nin karnına yerleştirilen sentetik uyuşturucu paketinin karnında açılması ile kanına karışan uyuşturucu madde Lucy'nin zeka seviyesinin müthiş bir hızla ilerlemesini sağlar. Araştırmalara göre insan beyninin zeka seviyesinin %20 nin yukarısına çıkması ile hızlanma durdurulamaz hale gelip %100 e kadar çıkabileceği söyleniyor.

Başrol kahramanımız olan Lucy'nin bu serüveninde beynin en son aşamaya kadar yükselişinin hikayesi anlatalıyor ve bu aşamalarda neler yapılabileceği biraz hayal unsuru gerçekcilikten uzak olarak bizlere gösteriliyor. Gerçekten aksiyon dolu fantastik,bilimkurgu filmi Lucy. Her filmde olduğu gibi bu filmde de bazı eksikler ve hatalar var örnek olarak beynin ilerlemesinin %60 dan sonra Lucy'nin bedeninin bölünerek uyuşturucu maddenin kalanını kullanmasıyla tekrar toplanması bu size biraz saçma gelecektir. Lucy nin sizi aşırı  derecede şaşırtacağı bazen güldüreceği sahnelerde olacak bunları tekrar tekrar izlemenizi tavsiye ederim. Sonu kişisel görüşlere göre biraz saçma biten bu filmi izlemenizi tavsiye eder sonra düşünüp acaba biz niye beynimizin geri kalanını kullanamıyoruz ya diyerek internetten araştırma yapacağınızı görür gibiyim değerli okuyucularımız. Filmi izlemeniz dileğiyle. Hepinize iyi seyirler dilerim.
Lucy Filmi Nasıl Bir Filmdir ve Konusu Nedir? [Film Yorumu ve Analizi]
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

5 yorum:

 1. Okuyucuların araştırma yapacağını söylemişsiniz fakat kendiniz hiç araştırma yapmamışsınız.
  Bilim insanları asla insan beyninin 20%'sinin veya 3%, 5%,010%, 15%... kullandığını söylememiştir. Bunlar mittir. Orasından burasından element uyduran, kendini bilgili sanan, para kazanmak için ortaya attığı yalanlardan sadece biridir.
  İnsan beyni zaten beyninin 100%'ünü kullanmaktadır. Lütfen biraz bilimsel olalım.

  Lütfen bilimden uzak kalmayalım.
  Beyin ile ilgili video: https://www.youtube.com/watch?v=maziPffnoNo
  Beyin ile ilgili makale: http://www.evrimagaci.org/makale/260

  Film yorumuna gelecek olursan kurgu, oyunculuk güzel fakat konusunun ne kadar aptalca olduğunu size anlamışsınızdır sanırım artık. Bu ve bunun gibi film/kitap sayesinde böyle saçma fikirler iyice yaygınlaşıyor.

  Okuyucu notu: Lütfen sayfayı daha güncel tutun. :)

  YanıtlayınSil
 2. Evet haklısınız ama çeşitli araştırmalara göre insan beyni bölümlere ayrılmıştır bu bölümlere erişim olmadığından bu bölümlere ulaşabilme seviyesine göre çeşitli limitler verilir tabikide bunlar %'lik dilimler değildir bu konuda haklısınız bunlar sadece bir gösteriş biçimidir bu çok yönlü bir araştırmadır kesinliğe kavuşması için zamanla bilim adamlarının araştırmalarına hep birlikte bakacağız .

  YanıtlayınSil
 3. Ama film gerçekten çok güzel. Güzel yazı olmuş ellerinize sağlık. Lucy filmini izlemek isteyen arkadaşlar buradan izleyebilirler. Lucy Film izle http://www.uyumsuz.tv/lucy-full-izle.html

  YanıtlayınSil
 4. Ben bu filme bayıldım.Zaten bu tarz filmleri çok severim ama bu hepsinden güzel.

  YanıtlayınSil
 5. Konusu pek mantıklı değil ama imkansızliklar benim ilgimi çektiği için sevdim...

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top