Tipadam Dizi ve Film Yorumları

24 Temmuz 2015 Cuma

Bu yaz hangi dizileri izlemeliyim ? [ DİZİ ÖNERİSİ ]

Artık yaz geldi.. Yani ortasındayız evet ama bitene kadar ne izleyeceksiniz? Her neyse bitiyor olsun bir şey izleyeceksiniz sonuçta! Peki ne izlemelisiniz, işte bu yazımız tam da bunu anlatıyor.. Devam!

İlk yazıyı okumadan önce arkanıza yaslanın, üstte bir Hans Zimmer klasiklerinden birini açın. Elinize kahvenize alın ve okumaya devam edin..

Çay da olur.

NE (-LER) İZLEMELİYİZ ?

Ne veya neler izlemeliyiz? İlk olarak biz her yaz ve kış olduğu üzere yabancı dizileri tercih ediyoruz.. 3/4 yaz dizileri oluyor.. 40 en fazla 60 dakikalık dizilerden oluşup sürükleyici seçiyoruz. 5-10 tane dizi analizi yaptım 'En iyi 1.' gibi bir şey değil ama sırasına yine de dikkat edin siz..

He söyleyeyim şimdiden dizi hakkında aman aman bir bilgi vermeyeceğim hem spoiler olur hem de bu yazı bir İNCELEME yazısı değildir.

MR.ROBOT :Başrollerinde Rami Malek, Christian Slater gibi oyuncuların oynadığı dizinin konusu; Bilgisayar konusunda çok yetenekli olan Eliot (Rami Malek) adlı bilgisayar mühendisinin bir siber güvenlikte çalışırken bir hacker örgütüne girmesi.. Ve dizi tek tuşla bir banka hacklemek gibi saçma şeyleri bulundurmuyor. Bu yazın en çok sevilenlerinden olan Mr.ROBOT dizisi şuanlık benim için yazın en iyisi! İlk sezonu 10 bölümden oluşacak diziyi kesinlikle izlemenizi öneririm..

WAYWARD PINES :
Wayward Pines! Sıradışı, bilim kurgu dizisi.. İzledikten sonra kesinlikle pişman olmayacağınız, her bölüm ağzınız açık izleyeceğiniz muhteşem bir dizi. Altta dizinin konu bölümünde okuyacağınız yazıda ki 'korkunç gerçek' bölümü ise berki de sizi diziye bağlayan unsur olacak!

KONUSU;

Başrolümüz, Gizli Ajan Ethan Burke (Matt Dillon) başka bir kasabaya kaybolan 2 ajanı aramaya doğru gider.. Sonrasında bir araba kazası geçirir ve bir süre sonra gözlerini WAYWARD PINES adlı kasabada açar.. Kasabada ki insanlar ilginç ve gariptir..  Ve korkunç gerçek ilerliyen ki bölümlerde ortaya çıkar.

SCREAM :


Bundan önceki yazımızda Scream hakkında detaylı bilgi vermiştik eğer diziyi kişisel analizimizi okumak isterseniz; Scream (Çığlık) Nasıl Bir Dizi?

Dizinin konusuna fazla girmeyeceğim, eğer dizi hakkında bilgi almak isteyenler varsa üstteki mavi (linke) yazıya tıklayabilirler ama uzun yıllardır izlediğimiz ÇIĞLIK korku filmlerinini severlerin çok seveceği bir dizi! Evet meraklandınız biliyorum..

TRUE DETECTİVE :Bir efsane haline gelen True Detective'in 1. sezonunda başrollerde Matthew McConaughey ve Woody Harrelson 'ı görmüştük.. Her dakikası bir replik haline gelecek dizinin 2. sezonu bir yaz dizisiymiş gibi çıktı.. Ama bu sefer daha bomba!

2. sezon içeriği ve kadrosunu değiştiren True Detective dizinin şimdi ki dedektifleri ise Vince Vaughn ve Colin Farrell oldu. Hadi zaman kaybetmeden izleyin hemen, çabuuuk!

Anahtar Kelimeler: Yaz dizileri, Bu yaz hangi dizi izlemeliyim, Bu yaz hangi dizileri izlemeliyim?, True Detective Sezon 2, Mr.Robot, Scream dizisi, Hangi dizileri izlemeliyim? Boş vakitlerim için diziler, kısa diziler, yeni başlamış diziler.
Bu yaz hangi dizileri izlemeliyim ? [ DİZİ ÖNERİSİ ]
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. Yakın zamanda izlemeyi düşündüğüm dizilerden bir tanesiydi. :)

    YanıtlayınSil
  2. MR. Robot yakın zamanda izlemeyi düşündüğüm dizilerden bir tanesiydi. :)

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top