Tipadam Dizi ve Film Yorumları

15 Temmuz 2015 Çarşamba

Mega Holdings'in Türkiye'de Satış Yapması Yasaklandı!


Sonları geliyor!

Daha önceden Hürriyet gazetesinin resmi web sitesi hurriyet.com.tr' nin şu linkteki haberinde: https://web.archive.org/web/20150402172630/http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28488280.asp

Mega Holdings hakkında savcılığın soruşturma başlattığı yazıyordu. Bu haberden 4 ay sonra bugün ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Mega Holdings’e vermiş olduğu Kapıdan Satış Yetki ve izin Belgesi tebliğe aykırılıktan iptal etti.


Tipadam haklı çıkmaya devam ediyor ve yavaş yavaş sonları yaklaşıyor diyebiliriz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Mega Holdings’e vermiş olduğu kararı bir de kendiniz görmek isterseniz eğer,

1) Şu linke tıklayın : http://bim.gumruk.gov.tr/temp/TRKKapidanSatisFirma.aspx
2) "Firma Ünvanından" seçeneğini seçin.
3) "Firma Ünvanı" kısmına "Mega Grup" yazın.

Bakınız :Mega Holdings'in Yasaklanma Gerekçesi
------------------------------------------------------------------
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kapıdan satış izni belgesinin, tüketici haklarını gözetmeksizin, satış yapan kişiye avantaj sağlaması sebebiyle yasaklandığını gerekçe gösteriyor.

Kapıdan Satış İzin Belgesi; işyeri, fuar panayır gibi satış mekanları dışında yapılan satımları ve bunlara ait Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na verilen belgeleri kapsamaktadır. Kapıdan Satış İzin Belgesi alan firmalardan alım yapılması tüketici hakları için avantaj sağlamadığı gerekçesiyle Mega Holdings'in satış yapması yasaklandı!

Not : MEGA GRUP BİLİŞİM AĞ PAZARLAMA VE İNTERNET HİZMETLERİ TİCARET ismi, Mega Holdings'in bakanlığa bildirmiş olduğu tam adıdır. Siteleri ise şudur : http://megagrupbilisim.com/
Yani orada yazan isim, bildiğiniz Mega Holdings'in adının, dallandırılıp budaklandırılmış halidir.

Tipadam olarak daha önceden Mega Holdings ile ilgili bir çok yazı yazdık. Yazılarımızın tamamına aşağıdaki yorum yapma kutucuğunun hemen üst kısmından ulaşabilirsiniz.
Mega Holdings'in Türkiye'de Satış Yapması Yasaklandı!
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top