Tipadam Dizi ve Film Yorumları

17 Temmuz 2015 Cuma

Silikon Vadisi Nasıl Bir Dizi? [Konusu ve Oyuncuları]

Silikon Vadisi dizisi özellikle yazılım ile ilgilenenlerin son derece hoşuna gidecek olan bir dizi. Yazılım ile ilgilenmiyor olsanız bile dizinin içerdiği komik sahneler sayesinde komedi dizisi tadında da izlenebilecek bir dizidr.

Her şey başroldeki oyuncu Richard Hendricks'in, Pied Piper adında bir sıkıştırma algoritması geliştirmesiyle başlar. Geliştirilen bu algoritma ile tüm yazılım firmaları bu gencin ve arkadaşlarının peşinden koşarlar. Firmaların amacı ise çocuklara yatırım yapmak ve ilerde son derece ilgi göreceğini düşündükleri bu projenin kaymağından yemek istemeleridir.


Onlarca teklif arasında karar vermekte son derece güçlük çeken Richard Hendricks, nihayetinde kararını verdiği bir şirket ile yola devam eder. Tam her şey yoluna girecek derken projeleri Hooli firması tarafından çalınır. Sonrasında ise Richard Hendricks ve arkadaşlarını yine zorlu bir süreç bekler.

Yazılım ile ilginiz olmasa bile komedi dizi tanında severek izlenecek bir dizidir. Komedinin bolca olması sebebiyle izleyiciyi sıkmıyor. Her bölüm 27-28 dakikalık ve her sezon 8-10 bölümden oluşuyor. 

Dizinin yeni bölümleri her yıl nisan sonu gibi başlar. Silikon Vadisi dizisinin 3. sezonu 24 Nisan 2016 tarihinde başlayacak. Komedi dizisi arayışındaysanız eğer, şiddetle tavsiye edeceğimiz bir dizidir. Dilerseniz şimdi, dizinin temel yapı taşı olan oyunculara bir göz atalım.


Thomas Middleditch, dizideki adı : Richard Hendricks
Başrol oyuncusu ve sıkıştırma algortimasını bularak bir anda tüm büyük şirketlerin kendisinin ve arkadaşlarının peşinden koşmasını sağlayan kişi.

T.J. Miller, dizideki adı : Erlich Bachman
Algoritma ve yazılımdan hiç anlamaz. Onun tek görevi yazılım geliştiren arkadaşlarına evinin kapısını açarak onlara yazılım geliştirecekleri bir ortam sağlamak. Parayı sever ve arkadaşlarının onun evinde kalması karşılığında onlardan para alıyor. Pied Piper adlı sıkıştırma algoritmasının geliştirilmesine hiç katkı sağlamasa da her anlaşmada kendine pay çıkarmaya çalışır. Yazılım geliştirme işlerinden anlamasa da ticari zekası vardır ve genelde şirket görüşmelerine kendisi gider. Dizinin en matrak ve komik oyuncusudur. Bence dizinin en sevilen oyuncusu da kendisidir. Komik bir rolde oynaması onu sempatik kılıyor.

Amanda Crew, dizideki adı : Monica
Bu güzel bayanın dizideki görevi asistanlıktır. Dizide, HBO gibi büyük bir şirkette asistanlık yaptığı için şirket ve iş ortamıyla bir çok bilgiye sahiptir. Monica, genç geliştiricilerin en büyük şansıdır. Çünkü  Richard Hendricks iş hayatından hiç anlamadıkları için, bu acemi gençler için tek yol gösterici olan kişi Monica'dır.

Zach Woods, dizideki adı : Jared
Jared da tıpkı Monica gibi iş hayatından çok iyi anlayan biridir ve iş hayatında acemi olan bu yazılım geliştirici gençlere yardımcı olabilmek adına HBO şirketinden ayrılarak aralarına katılır.

Kumail Nanjiani, dizideki adı : Dinesh
Dizideki yazılım geliştiricilerden biridir. Kendi projesini bırakıp, Richard Hendricks'in ilgi gören projesinin daha da ileriye taşımak ve arkadaşı Richard Hendricks'e yardımcı olmak adına dizide sıkıştırma algoritması ile ilgileniyor. Java programlama dilinde çok iyi olduğunu iddaa ediyor ve sürekli olarak

Martin Starr, dizideki adı : Bertram Gilfoyle
Erlich Bachman karakterinden sonra dizide en sevdiğim karakter Gilfoyle'dur. Soğukkanlı ve doğruları direkt olarak dolandırmadan söyleyen biri. Yine Dinesh gibi kendi projesini bırakıp, Richard Hendricks'in ilgi gören projesinin daha da ileriye taşımak ve arkadaşı Richard Hendricks'e yardımcı olmak adına dizide sıkıştırma algoritması ile ilgileniyor. Dizi de sürekli olarak Dinesh ile rekabet içindedirler ve sürekli olarak atışırlar. Gilfoyle çok bilgisayar ağları ile ilgileniyor.

Josh Brener, dizideki adı : Nelson Bighetti
Arkadaşları ona kısaca koca kafa anlamına gelen "Big Head" diyorlar. Dizideki karakteri gereği işe yaramazın teki. Tüm günün abur cubur yiyip yatmakla geçirir. Hiçbir işe yaramaması sebebiyle Jared'in isteği üzerine Erlich Bachman'ın evinden atılır. (Richard Hendricks ve arkadaşları yazılımlarını Erlich Bachman'ın evinde geliştiriyorlar.) Richard Hendricks gitmesini istemese de mali açıdan yatırımcıların verdiği paranın kendilerine yetmesi için buna mecbur kalırlar. Sharon kısa süre içersinde Hooli şirketinde işe alınır. Bu işe yaramaz genç, Hooli'nin en büyük kozu olarak Richard Hendricks ve arkadaşlarının başına açacağı belalardan habersizdir.


silikon vadisi, silicion valley, nasıl bir dizi, oyuncuları, dizinin konusu, dizinin içeriği, dizi yorumları, yeni sezon bölümleri, izle, türkçe alt yazı, türkçe dublaj
Silikon Vadisi Nasıl Bir Dizi? [Konusu ve Oyuncuları]
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. En yakın zamanda izleyeceğim filmler arasında ilk sırayı aldı.. :)

    YanıtlayınSil
  2. Kesinlikle tavsiye ederim Servet. Hem yazılımla ilgili hem de komik bir dizi. Dizinin her bir sezonu 8 bölüm ve her bölüm 30 dakikadan oluşuyor. 2016 nisan ayının sonlarına doğru 3. sezon başlayacak. :) Yalnız sana önerim tek izlemen. Tek izlemeden kastım, aile falan olmasın. Çünkü komedi olsun diye arada küfür içerikli artı 18 ifadeler veya sahneler de olabiliyor. :)

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top