Tipadam Dizi ve Film Yorumları

31 Ağustos 2015 Pazartesi

İş Başvurusu ve İş Görüşmeleri


İş ilanı verilirken ilan verilen belgedeki tüm yerlerin istenilen özelliklerin detayları açıklanarak doldurulması gereksiz müracaatları engelleyerek vakit kaybının önüne geçecektir. İş ilanları veren firmanın faaliyet gösterdiği sektör yerine sektörde elemana ihtiyaç duyulan alanın belirtilmesi personel alım sürecini hızlandırır. İş ilanında çalışma şeklinin tüm gün mü ya da yarım gün mü olduğunun belirtilmesi de gereksiz başvuruların önüne geçecektir. İlana koyulacak başlığın net ve anlaşılır olması çok önemlidir. Ayrıca iş ilanında alınacak personel ile ilgili beklentilerin tam olarak ve net ifadelerle açıklanması ilanı veren firmanın daha iyi anlaşılmasını sağlar. İş ilanında son başvuru tarihinin belirtilmesi hem iş başvurusu yapacakların düşünme süreleri açısından hem de son başvuru tarihinden sonra ilana başvuru olmaması açısından önemlidir. Ayrıca e mail yoluyla başvuru isteniyorsa ilanda e mail adresi mutlaka belirtilmelidir.

İş görüşmeleri başvuru sahibi için bir umut olduğu kadar çokta sıkıntılı bir süreçtir. İş görüşmeleri esnasında yaşanılan stres ve adrenalin en üst seviyeye çıkar. İş görüşmesi esnasında yaşanacak olan bu stresin önüne geçmenin en iyi yolu ise görüşmeye giderken kişinin kendine öz güven duyması ve konuşacaklarını kafasında planlayarak gitmesidir. Giyiminizle, saç modelinizle, duruşunuzla, duru ve akıcı konuşmalarınızla karşı tarafta güven hissi uyandırmanız gerekir. İş başvurusuna gitmeden önce başvuru yaptığınız firma hakkında ön araştırma yapmak işinizi bayağı kolaylaştıracaktır. Firmaya başvuru için gittiğinizde yapılacak olan mülakatta sorulara muallak cevaplar yerine açık ve net cevaplar verin. Bu karşı tarafta yanlış izlenim bırakmanızın önüne geçecektir. Firma ile yaptığınız iş görüşmesinde karşı tarafı etkileyerek dikkatlerini üzerinize çekmek istiyorsanız profesyonelce davranmak zorundasınız.
İş Başvurusu ve İş Görüşmeleri
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top