Tipadam Dizi ve Film Yorumları

12 Eylül 2015 Cumartesi

En İyi Aşk Filmleri [Konusu Ve Analizi]

1) Not Defteri / The Notebook (IMDb: 8.0)

Nicholas Sparks kitabından esinlenilen bir filmdir. Ailesiyle birlikte tatile gelen Allie, burada yaşayan Noah isimli bir gençle yakınlaşmaya başlar. Aralarındaki sınıfsal ve ekonomik farklılıklara rağmen birbirlerine duydukları hissi engelleyemezler ve doyasıya aşkı yaşarlar ancak işler bu kadar güzel gitmeyecektir. Ah şu ekonomik ve sınıfsal farklar ah!


2) Aynı Yıldızın Altında / The Fault in Our Stars (IMDb: 8.1)

Aynı Yıldızın Altında filmi, John Green'in aynı isimli romanundan uyarlanan ve hem çok satan hem de çok ağlatan, kanser hastası Hazel ile bir bacağını kanserden kaybeden Augustus'un hikayesini anlatıyor. Oldukça acıklı bir aşk hikayesine hazırsanız ve biraz da ağlamaya ihtiyacınız varsa eğer, bu filmi izleyebilirsiniz.


3) Forrest Gump (IMDb: 8.8)

6 Oscar'lı gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri olan Forrest Gump, Winston Groom romanından uyarlama. Zeka seviyesi düşük Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor. Bu olaylar zincirinde ise hayatının aşkı Jenny ile tanışması filme ayrı bir renk katıyor.


4) Aşk ve Gurur / Pride & Prejudice (IMDb: 7.8)

Keira Knightley & Joe Wright iş birliği. Bu defa Jane Austen uyarlaması film gurur ve aşk çizgisinde genç kız kardeşlerin hikayesini anlatıyor.


5) Not: Seni Seviyorum / P.S. I Love You (IMDb: 7.0)

Cecelia Ahern romanından uyarlanan acıtan bir aşk hikayesi. Bir adamın bu dünyadan gittikten sonra karısını mektuplar ile hayata tutunmayı öğretmesini anlatır film.

Öncelikle hepsi çok kaliteli filmler olup izlediğinizde duygularınıza hakim olamayacağınız derecede başarılı türden filmlerdir.Aşk filmleri sevmeyen bir film yorum yazarı olur mu dersiniz bu zamana kadar vardı ama sanırım bu alanda bu filmleri size tavsiye etmemin sebebi sevgilim ona teşekkür borçluyum bu filmleri izlemeniz dileğiyle hepinize iyi seyirler dilerim.
En İyi Aşk Filmleri [Konusu Ve Analizi]
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top