Tipadam Dizi ve Film Yorumları

10 Eylül 2015 Perşembe

Son Şans Film Özeti [Yorum Ve Analizi]

 Son ŞansKonu

Billy Hope kariyerinin zirvesine çıkmak için çabalayan başarılı bir boksördür. Ailesinden yana da her şeyin yolunda gittiği kusursuza yakın bir hayat sürerken karısının trajik ölümüyle sarsılan Billy, kendini alkol ve uyuşturucu batağında bulur. Düştüğü deliğin en dip noktasıyla ise kızının velayetinin elinden alınması ve evini kaybetme ihtimalinin ortaya çıkmasıyla tanışır. Billy bu noktada eski bir boksör olan Tick ile buluşup ondan kendini eğitmesini ister. Tick genç adamı yalnızca boks alanında değil ruhsal anlamda da geliştirmeye çalışır. Billy üst seviyede profesyonel bir boksör olup hayallerini gerçekleştirmeye çalışırken kızını geri kazanmak için de mücadele edecektir.
                                 Özet


Öncelikle sevgili okuyucularımız uzun bir aradan sonra sizinle yeniden buluşmaktan mutluluk duyarak film ile ilgili yorumlarıma başlamak istiyorum.
Filmimizin baş karakteri olan Billy Hope kariyerinde orta siklet şampiyonu olup çok başarılı boksördür.Hayatı gayet mutlu ve düzenli ilerlerken başına gelen talihsiz olaylardan sonra o ihtişamlı hayatı eskisi gibi olmayacaktır.
Aslında her şey bir maç ile başlar Billy son maçında artık eskisi gibi dövüşemeyip kafasına çok darbe almaktadır kıran kırana geçen maçı Billy kazansa da rakipleri artık eskisi gibi başarılı olmadığını düşünmeye başlar.
Dikkatli izlerseniz sevgili okuyucularımız bunu kesinlikle göreceksiniz ve filmimizde klasik Amerikan konuları işleniyor gibi gözükse de aslında onlardan ayıran bazı değişikler var.
Film de konu boks dan ve spordan çok dram içerikli olup duygu yoğunluğu ağır bastığını göreceksiniz ki filmi diğer bu tarz filmlerden başarılı kılan şeyde budur.Artık sizleri dahada bekletmeden konuyu anlatmaya devam edeyim. 
Billy eşini çok sevmektedir eşi onun hayatını düzenleyen baskın bir karakter olup Billy 'nin hep yanındadır.
Bir kaza sonrası Billy'nin eşi vurularak ölür ve film aslında orada başlamaktadır.
Billy kendini alkol,uyuşturucuya vurarak hayatını,işini,arkadaşlarını kaybeder.
Eşinin ölümünden kendini sorumlu tutan Billy için tek yaşama sebebi kızıdır artık bütün mal varlığını kaybeden Billy bir süre sonra kızının velayetinin elinden alınmasıyla hayatını düzene sokar ve kızını geri almak için uğraşır.
Eski çok başarılı bir boks antrenörü olan Tick ile tanışarak ondan kendisini eğitmesini ister onun yanında çeşitli şeyler öğrenerek bu sporun bu hayatın unvan,para,şöhret için yapılmadığını öğrenir.
Billy artık hazırdır kendisine yeni bir hayat kurarak kızının velayetini alır son bir unvan maçına çıkarak bu maçı kazanır.
Sevgili okuyucularımız bu filmde sizlere birçok spoiler verebilirdim ama mutlaka izlemenizi istiyorum en sonda kimle unvan maçına çıktığını ve filmin çeşitli yerlerinde bitirici kısımları izledikten sonra bana bu tarz filmleri seven okuyucularımın teşekkür edeceğini görür gibiyim.
Bütün okuyucularıma şimdiden iyi seyirler diliyorum.
Son Şans Film Özeti [Yorum Ve Analizi]
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top