Tipadam Dizi ve Film Yorumları

3 Ekim 2015 Cumartesi

Uzun Süre Etkisinden Çıkamayacağınız Filmler Listesi #2

Bazı filmler vardır, etkisinden uzun süre kurtulamazsınız. Arkadaşlarınızla tartışırsınız, bir çıkış yolu ararsınız. Etkisi uzun süren filmler listesinin ikincisiyle devam ediyoruz. Eğer incelemediyseniz buraya tıklayarak önceki yazıyı da inceleyebilirsiniz.


Bugünkü listemizde yine 5 filmden bahsedeceğiz.

1) Zindan Adası (Shutter Island)
Leonardo DiCaprio'nun oynadığı oldukça bu film kasvetli bir adada bulunan bir akıl hastanesinde geçiyor. Kahramanımızın, akıl hastanesinden kaçan bir akıl hastasının peşinden sürüklenmesi ile olaylar başlıyor. Film izleyenler gel gitler yaşatıyor. Olayın gizemi çözüldükçe, bir sahnede kesin gözüyle baktığımız şeylerin, diğer sahnede tamamen farklı hallere geldiği filmde, finale doğru beynimiz gerçekten “error” vermeye başlıyor.


2) Kimlik (Identity)
Öyle bir senaryo düşünün ki fırtınalı bir havada 10 kişi ile yolda mahsur kaldınız. Bir otele sığınıyorsunuz ve aranızdan biri katil ama sizin bundan haberiniz yok. Karakterlerin arasında Lost dizisine taş çıkartacak, “yok artık” dedirten benzerliklerin çıktığı film, bu kadar gizemi gerçekten çok etkileyici bir finalle sonlandırıyor. Özellikle psikolojiye ilgi duyanların kesinlikle kaçırmaması gereken bir film.


3) Kaynak Kodu (Source Code)
Kuantum fiziği ve paralel evren olayları ilginizi çekiyorsa bu filmi de muhtemelen seversiniz. Film bu konuları çok etkileyici bir şekilde ele almış. Tren yolculuğunda gözlerini açan bir asker, aynadaki yansımasına baktığında bambaşka biri ile karşılaşıyor. Trene nereden geldiği hakkında da bir fikri yok. Trende aniden bir patlama oluyor ve bu sefer de bir kutunun içinde uyanıyor. Film ilerledikçe ortaya üzücü ve uzunca bir süre düşündürücü detaylar çıkıyor.


4) Yıldızlar Arası (Interstellar)
İzleyen herkesin istinasız bir şekilde hayran kaldığı bir film. Yıldızlar Arası filmi için modern zamanın bilimkurgu şaheseri desek abartmış olmayız diye düşünüyorum. İzleyenlerde 5. boyut kavramını araştırma zorlayacak derecede merak uyandırıcı sahneler yer alıyor.

Film ile ilgili detaylar için, bakınız : Yıldızlar Arası (Interstellar) Nasıl Bir Film?


5) Kapsül (Primer)
Bilirsiniz yabancılarda garajda bir şeyler icat çokça duyulan bir şeydir. Bu filmin hikâyesi de yine bir garajda başlıyor. Primer (Kapsül) adlı bu film, Evlerinin garajında zaman makinesi icat eden iki bilim adamının hikayesini konu alıyor. Olayları anlayabilmek için izlemekten fazlası gerekiyor. Filmin gizemli olması için özellikle çaba sarfedilmiş. Beyninizin koşarak uzaklaşmasını sağlayacak bu filmi, mümkünse sakin bir anınızda izleyin.
Uzun Süre Etkisinden Çıkamayacağınız Filmler Listesi #2
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top