Tipadam Dizi ve Film Yorumları

10 Kasım 2015 Salı

Derin Kabus Nasıl Bir Film? (Konusu, Yorumu ve Detaylı Analizi)Yönetmen: John Erick Dowdle

Oyuncular: Ben Feldmen, Perdita Weeks, Edwin Hodge, Marion Lambert

TipAdam Puanı: 7.9

Süre: 93 dakika

Yapım: ABD

Kişisel Yorum: Gerçek bir yaşantının, hikayenin konusu olan bu filmimizde azıcık ürkeceksiniz sevgili okuyucularımız. Fransa'nın Paris Metropolün de bulunan yer altı mezar efsanesini mutlaka duymuşsunuzdur. Çok iyi bir seneryo ve profesyonel oyuncular ile hayat bulan bu hikaye izlemeye doyamayacağınız aşırı gerileceğiniz; hatta ve hatta bazı yerlerde kendinizi oyuncuların yerine koyarak düşüneceğiniz başarılı bir filme dönüşmüştür. İzlediğim korku gerilim filmleri arasında ilklere rahatlıkla alabileceğim bir filmdir çok iyi kamera efektleri ve başarılı sahneleriyle dikkat çeken bir ayrıcalığı vardır hikayenin gerçek olması da sizi epeyce etkiliyor.

Ama bazı saçma ve konu dağıtıcı sahneleri filmin büyülü yapısını etkiliyor ve sizi biraz filmden soğutabiliyor sevgili okuyucularımız. Mesela izlediğinizde göreceksiniz insanların korkuları daha derine indikçe eski hataları karşılarına çıkıyor ama filmde bu geç empoze edilmiştir. Bunu anlamamız baya uzun sürüyor. Bazı sahneler size saçma gelecektir şimdi spoiler vermek istemiyorum ama sadece küçük bir hatırlatma yaparak yorumumu noktalıyorum. Çok dikkatli izlemenizi tavsiye ederim. 

Filmin Konusu: Fransanın ünlü yer altı mezarlarında geçen hikaye başlarında profesör maceracı babasının izinden giden yıllardır Felsefe taşının sırlarını arıyan bir kız olmak üzere bir grup macera düşkünü bu tünellerin yasak bölümlerine girerler çeşitli şifreleri çözerek ilerlerler kaybolurlar çıkmaya çalışırken daha derine inerler onları bekleyen farklı varlıklar ve kokuları olacaktır bunlardan habersiz bir hiç çıkmamaları gereken bir maceraya atılırlar.Anahtar Kelimeler: Derin Kabus filmi hakkında yorumlar, derin kabul filminin fragmanı, derin kabul ne zaman çekildi, as above so below filmi izleyici yorumları, 2014 yılı gerilim filmleri
Derin Kabus Nasıl Bir Film? (Konusu, Yorumu ve Detaylı Analizi)
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top