Tipadam Dizi ve Film Yorumları

1 Kasım 2015 Pazar

Konusarakogren.com ile İngilizce Dil EğitimiDünya pek çok savaşlardan çıkmış ve yeni kendi halini bulmuştur. Asırlar içinde yaşanılan sürede her bir yeni devir öncesini kapatmıştır. Yenilikler, gelişmeler ve ilerlemeler birbirini takip etmiştir. Uzun süre dünya İngilizcenin etkisi altında kalmış ve artık bu durum kanıksanarak adımlar atılmaktadır. İngilizce en iyi şekilde konuşarak öğren metodu ile öğrenilebilmekte ve daha fazla hafızada yer bulabilmektedir. İngilizce dilinde dünya savaşlarının etkisi büyük olmuş; ancak en büyük etki ikinci dünya savaşında görülmüştür. İkinci dünya savaşı ile İngilizce dünyaya yayılmış, anadili ve resmi dili İngilizce olmayan ülkelerde bile öğretilmeye başlanmıştır. Bu aşamada tüm anlaşmalar, uluslar arası ilişkiler, organizasyonlar, seminer ve etkinliklerin de İngilizce olması ile bu etki ülkemize kadar yaygınlığını sürdürmüştür. Günümüzde İngilizce tanımlanır iken İngilizceye evrensel dil veya dünya dili denmektedir. Bunun yanı sıra anlaşma dili veya iletişim dili de denilebilmektedir. Bunun nedeni de dünya üzerinde hangi kıtada veya hangi coğrafyada bulunulur ise bulunulsun İngilizce ile az veya çok anlaşma mümkün olmaktadır. İngilizce öğreniminde en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise başlangıç aşaması olmaktadır. Başlangıç aşaması her şeyde olduğu gibi zor ve sıkıcı olabilmekte bu durum kişiden kişiye değişmektedir. Azimli, hırslı ve biraz da sabırlı olunur ise yabancı dil bilgisi kolaylıkla elde edilebilmektedir. Teori bilgiler dışında pratik bilgilere ve konuşmaya da ağırlık vermek önemli olmaktadır. Unutulmamalıdır ki, her yeni bilgi kişiye birçok şey katmakta hem bilinç hem de kişiyi bir adım öne taşımaktadır.


Herhangi bir şey yapmak, kendine bir şey ekleme gibi İngilizce öğrenimi de kişiyi özellikle kendi iç dünyasında mutlu etmekte çalışanlar için ise iş alanındaki kapıları açmaktadır. Günümüzde işverenler için İngilizce çok önemli olmakta gelişen ekonomi ve sektörlerimiz için İngilizce dil bilgisi ayrı bir yer tutmaktadır. İngilizceyi daha yeni öğrenen kişiler şu şekilde bir yol izlemeleri doğru olmaktadır: En basit bilgilerden başlanarak seviyeyi arttırmak böylelikle kişinin sıkılmasını veya pes etmesini de engellemektedir. ingilizce aylar, sıfatlar, günler ve cümle kalıpları ile başlanabilmekte ve zaman içerisinde cümleler biraz daha zorlaştırılabilmektedir. Okullar haricinde gidilen özel kurslar veya belediyelerin verdiği ücretsiz dersler de etkili olmakta zaman içinde kişi daha fazla bilgi edinmektedir. Bunların dışında yurtdışı eğitimler de kişiye bambaşka deneyimler kazandırmaktadır. Yurtdışı eğitimleri için öncelikle İngiltere, Amerika ve Kanada gibi dünya devi olan ülkeler düşünülmektedir. Bunun bir başka nedeni ise bu ülkeler de anadil de resmi dil de İngilizce olmaktadır. Bu şekilde insanlar yerinde İngilizce öğrenmekte hatta zaman içinde aksan da kazanmaktadır. Yabancı ülke insanını görmekte, tanımakta ve onların kültür ve yaşamlarına tanık olmaktadır. Böylesi bir deneyim kişiye yeni kapılar ve ufuklar açmakta hem de yeni bir ülke ve sayısız hayat tanıtmaktadır.

Geçmişten günümüze pek çok şey değişmekte geçmişte önemli olmayan şeyler günümüzde azami gereklilik kazanmaktadır. Sanayi, ekonomi ve turizmdeki gelişmeler de İngilizceyi gerekli kılmaktadır. Son zamanların gelişmekte olduğu sektörlerden biri olan turizm hem işverenler hem çalışanlar hem de ülke için önemli bir sektör halini almaktadır. Ülkemizde hem yaz hem de kış turizmi bulunmakta bu yüzden milyonlarca turist ülkemize akın etmektedir. İstanbul kadar artık Antalya veya Bodrum gibi Akdeniz bölgeleri veya Trabzon gibi Karadeniz Bölgesi de rağbet görmektedir. Gelen misafirler ile anlaşabilmek ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtabilmek için çalışanlar ve yöneticiler İngilizce bilenler arasından seçilmektedir.

Konusarakogren.com ile İngilizce Dil Eğitimi
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top