Tipadam Dizi ve Film Yorumları

23 Kasım 2015 Pazartesi

Proteus Ayrıntılı Kurulum [Resimli Anlatım]

Proteus, elektrik-elektronik ile ilgilenen üniversite öğrencilerinin çokça işine yarayan ve profesyonel hayatta da kullanılan faydalı bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde herhangi bir araş gereç satın almaya gerek duymadan her türlü elektronik devre kurulumu yapılabilir. Ayrıca Arduino simulatörü ile hızlı ve kolay bir biçimde yapmak istediğiniz bir çalışmayı Proteus ile test edebilirsiniz. Bu size çalışmalarınızda hız kazandıracaktır.

Proteus programını bilgisayarınıza kurma niyetiyle bu yazıyı okuyorsanız zaten programın ne amaçla kullanıldığını biliyorsunuzdur. O yüzden daha fazla programın kuruluma geçebiliriz.

Programı indirmek için tıklayın : Proteus İndir

Şuanda indireceğiniz sürüm Proteus 7 sürümüdür. Daha üst sürümleri de var ama bu sürüm en stabil ve sorunsuz çalışan sürümdür. Her işinizi görecektir. Daha üst bir versiyona ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum.

Proteus'un bu sürümü Windows 8'e kadar sorunsuz kurulabiliyor fakat Windwos 10'da sorunsuz kuralabilir mi bilemiyorum. O konu hakkında herhangi bir fikrim yok.

Resimleri adım adım takip ederek Proteus programını sorunsuz bir şekilde bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Kurulum yaparken ekran görüntülerinin altındaki açıklamaları okumayı da ihmal etmeyin.

İlk önce Proteus 75SP3 Setup adlı dosyaya çift tıklayarak kurulumu açın. Karşınıza şöyle bir pencere gelecek.

Bu adımı direkt olarak "Tamam" diyerek geçin.

Klasik "Next" işlemi.

Tekrardan "Next" diyerek geçin.

Tekrardan "Next"

ÖNEMLİ : Bu kısımda ikinci seçeneği seçmeyi sakın unutmayın!! "Use a licence key installed on a server" kısmı seçili olsun. Ondan sonra "Next" yapın.

"Server" kısmını boş bırakarak "Next" butonuna tıklayın.

Tekrardan "Next" yapın.

Bu adımda da "Next" yapın.

Bu pencere sizde de aynı şekilde ise "Next" yapın..

..Ve kurulumun gerçekleşmesini bekleyin.

Son adımda ise "Finish" ile programın kurulumunu bitirin.Şimdi sıra geldi programı full sürüme yükseltmeye. Bu adımdan sonrasında crack işlemi gerçekleştirilecek. İndirdiğiniz dosyada aşağıdaki resimden de göreceğiniz üzere LXK Proteus 7.5 adında bir dosya olacak.

Bu dosyanın üzerine sağ tıklayarak, yönetici olarak çalıştırın.


Karşınıza gelecek olan ekranda proteus'un yolunu belirtmeniz gerekiyor. Program otomatik olarak aşağıdaki gibi mevcut kutucuğu kendi kendine dolduracaktır. Doldurmaz ise "Browse..." butonundan siz bu işi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu adımda önemli bir adımdır. Burada, eğer ki bilgisayarınız soldaki ekran görüntüsü gibi 32 bit ise  direkt olarak Update butonuna tıklayıp işleminizi bitirebilirsiniz. Fakat, eğer ki bilgisayarınız 64 bit ise, sağdaki ekran görüntüsünden de göreceğiniz üzere "Program Files" ifadesinin yanına, bir boşluk bırakarak (x86) yazıp, ondan sonra Update butonuna tıklamanız gerekecektir.Karşınıza aşağıkdai gibi bir pencere çıkarsa, kurulumu başarılı bir şekilde gerçekleştirmişsiniz demektir.


proteus, detaylı, resimli, anlatım
Proteus Ayrıntılı Kurulum [Resimli Anlatım]
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top