Tipadam Dizi ve Film Yorumları

27 Aralık 2015 Pazar

Bizans Oyunları (Geym of Bizans) Nasıl Bir Film? [Detaylı Analiz]


Hey gidi günler heeey... Şu filmin yakında vizyona gireceğini duyduğum ilk andan itibaren içimi bir hüzün kapladı. Ama farklı bir hüzündü bu, diğerlerine benzemeyen bir tarzda. Hani hem hüzünlenir hemde gülümser ya insan, içten içe bir merak uyandırır sizi; ufaktan bir mutluluk falan, hah işte aynen öyle. Kısacası ''heyecanlıyım'' be dostlar!


Gani Müjde'nin ismini gördüğüm gibi heyecanım daha da arttı aslında. Şöyle ki, filmin ismi Bizans Oyunları olup bir de yönetmeni Gani Müjde olunca; haliyle akıllar direk 1999 senesindeki Kahpe Bizans efsanesine gidiyor! Yaa dimi ama, siz de az biraz heyecanlandınız yani kabul edin şimdi :) Şöyle ki, 2000'de yayınlanmış olan Kahpe Bizans benim gibi belki de birçok insanı derinden etkilemiştir komedi adına. Yani özellikle o zamanların şartları düşünülünce, insan bir başka düşünüyor ve ''harbiden efsaneydi be!'' diyebiliyor o film için. Bir de enteresan bir durumu da şöyle belirteyim dostlar; bu film Gani Müjde'nin yönetmenlik koltuğuna oturduğu 2. filmiymiş. İlki hangisiydi hatırladınız mı peki? Evet evet Kahpe Bizans!


Büyük ihtimal Kahpe Bizans'ın devam filmi niteliğinde olacak ve bizleri memnun edecek bir yapım geliyor. Vizyona giriş tarihi olarak 15 Ocak 2016 gösterilmiş. Bu da demek oluyor ki, 15 Ocak'ta sinemalar bizleri bekler :) Şans o ya, finaller de bitmiş oluyor. Tam ara tatilin keyfini çıkartırken, bir de bu filmle tadımız daha da yerine gelecek. Gerçi bizim gibi dizi/film yorumlayan bazı siteleri gezdim. Anlamsızca bir saldırı söz konusuydu bu filme. Ne yalan söylüyüm, ayrı bir üzüldüm o duruma da. Sonuçta ne olursa olsun insan heyecanlanıyor. Evet belki kötü bir yapım çıkacak ortaya, belki daha sonra olumsuz eleştirilere de yer vereceğiz ama şu an için gayet mutlu ve heyecanlı olduğumu ifade edebilirim arkadaşlar... :)

Neyse filmin konusuna da bir giriş yapayım, ondan sonra devam edeceğim konuşmalarıma; Bizanslılar ve Mayalar içinde yaşananların gülmece dolu bir dille beyazperdeye taşındığı filmimizde Tolgahan Sayışman yakışıklı Bizans Prensi ‘Adonis’i, Gonca Vuslateri Bizans Kraliçesi ‘Klitorya’yı, Murat Dalkılıç Bizans Kralı’nın kurnaz kardeşi ‘Muhteris’i, Gürkan Uygun aile reisi Maya Beyi ‘Gazi Magosa’yı, Tuvana Türkay ise onun gözü pek ve güzeller güzeli kızı ‘Ayçörek’i ise canlandıracak. Filmin en gülünç karakterlerinden biri olan ‘Vurkaçoğlu’na ise Ünal Yeter yaşam verecek.


Kahpe Bizans'ın muhteşem kadrosundan sonra, Kahpe Bizans 2 modunda izleyeceğimiz Bizans Oyunları filmini heyecanla bekliyorum diyebilirim. Hey gidi Mehmet Ali Erbil'li, Cem Davran'lı, Cengiz Küçükayvaz'lı Kahpe Bizans'ım benim.....


Bizans Oyunları konusu, Bizans oyunları filminin oyuncuları, Bizans oyunlarının fragmanı, Kahpe bizans 2'nin fragmanı, Kahpe bizans 2 çıkacak mı, Kahpe Bizans 2 hakkında blog yazıları, Bizans Oyunları film müzikleri
Bizans Oyunları (Geym of Bizans) Nasıl Bir Film? [Detaylı Analiz]
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

1 yorum:

  1. Türk film sektörü böyle filmler çekildiği sürece batmayı hak ediyor. Gerçekten trajikomik haldeyiz! berbat ötesi bir film!!!

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top