Tipadam Dizi ve Film Yorumları

7 Aralık 2015 Pazartesi

Crossy Road ve Flappy Bird Arasındaki Farklar (Favori Mobil Oyun Analizleri)


Son dönemlerin en popüler mobil oyunlarından olan Flappy Bird ve Crossy Road'ı, bu yazımızda iyice inceleyip; özellikle Crossy Road'ın Flappy Bird'den farklarını açığa çıkartacağız. Önceki seneye ciddi manada damga vuran Flappy Bird, milyonlarca indirilme ve oyunun finalini görebilme adına yapılan birçok çalışma sonucu yerini artık türevlerine bırakıyor diyebiliriz. Daha doğrusu, Flappy Bird tarzında ya da mantığında ''sağlam'' oyunlar piyasaya sürülerek, aynı sükseyi elde edebilme peşine düşüyorlar. İşte tam da bu noktada bu yıla damgasını vuracağını düşündüğümüz ve şimdiden milyonlarca indirilmeye sahip Crossy Road isimli oyunla karşı karşıya geliyoruz!

Crossy Road'taki Amaç Nedir? 

Oyundaki amaç, seçtiğimiz karakteri karşıdan karşıya geçirmektir. Aslında ilk bakışta oldukça kolay gözüken bu oyun, zamanla öyle bir hal alıyor ki oynayanlara sorulduğunda ''anlatılmaz, yaşanır..'' şeklinde tanımlandığını dahil belirtmek mümkün. İlk başta tavuk karakteri ile oyuna başlıyorsunuz ve belli belirsiz bir trafik arasından karşıya geçmeye çalışıyorsunuz. Başlarda rahat gözüken oyun, turlar ilerledikçe trafiğinde ciddi anlamda artmasıyla daha da zorlaşıyor. Peki ya sadece trafik mi? Tabi ki hayır. Trafiğin yanı sıra, karşıya geçmenizi zorlaştırmak adına türlü türlü engeller de sizi bekliyor. Yani trafiği aşsanız dahi, yol üzerinde çıkabilecek herhangi bir engel ile de oyununuz mahvolabilir. Peki engellerle sınırlı kalıyor mu? Asla!

Şöyle ki, trafiği ve yoldaki engelleri geçseniz dahi bir anda yukarıdan gelen bir kartalın sizi alıp uçurması da muhtemel tehlikeler arasında yer almakta! Nasıl da yaratıcı öyle değil mi? Flappy Bird oyununda, uçarak geçtiğiniz engelleri Crossy Road oyununda yürüyerek geçiyorsunuz desek; doğru bir tanımlama olacaktır aslında. Ayrıca bölümleri geçtikçe yeni karakterlerin açıldığını da ifade edebiliriz. Ücretli olarak da satılan bu karakterler, tur sonlarındaki çekilişlerle ücretsiz olarak da açılabiliyor.


Crossy Road'ta Para Hilesi Mevcut Mu?  

Oyunla ilgili para şifreleri vs. de internet üzerinde mevcut. Kullanıcı kilitleri için bu yöntemleri de deneyebilirsiniz. Son olarak, oyununuzu kaydetmek isterseniz; böyle bir seçeneğinizin de olduğunu unutmayın. Hatta telefonlarınızın ön kamerasını o anda açıp, kendi resminizle birlikte dahi oyununuzu kaydedebilir ve internet ortamında paylaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Crossy Road detaylı inceleme, Crossy Road ile Flappy Bird farkları, Crossy Road oyunu hakkında her şey, Crossy Road para hilesi, crossy road mobil oyunu para hilesi nasıl yapılır, flappy bird tarzı oyunlar, trafikle ilgili en iyi mobil oyunlar, son zamanların en iyi mobil oyunları
Crossy Road ve Flappy Bird Arasındaki Farklar (Favori Mobil Oyun Analizleri)
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top