Tipadam Dizi ve Film Yorumları

11 Aralık 2015 Cuma

Düğün Dernek 2: Sünnet Nasıl Bir Film? İzledim-İzlenimlerim


Düğün Dernek, ilk filmiyle büyük başarılara imza atmış ve rekorları alt üst etmişti. Tabi Türkiye'de sinema sektöründe bu tarz bir başarı yaşandı mı devamı mutlaka gelmeliydi kiii öyle de oldu ve Düğün Dernek 2, 4 Aralık 2015 tarihinde bizlerle buluştu. Genellikle ilk filmin çok iyi olmasından kaynaklı, devam filmleri beklentinin bayağı altında olur ama bu defa kesinlikle öyle olmamış diyebilirim! Yani eğer kafanızda soru işaretleri varsa ve hala filme gitmemişseniz bu yazıdan sonra salonlara akın edin! :)

Sağlam bir Ahmet Kural ve Murat Cemcir hayranı olarak, belki objektif bir yazı olmayacak ama mutlaka filme gitmenizi öneririm arkadaşlar. Cumartesi günü yani vizyona girdikten hemen sonra (2. gününde) gittim ben ve salon tamamen doluydu. Filme 5 dakika kala geldik ve önden 3. sırada 2 kişilik yer vardı şansa da öyle oturduk. Bir de şunu da eklemeliyim, kız arkadaşım o gün geri dönüyordu. Uçağı vardı yani ama ona rağmen beni kırmayıp gitmeyi kabul etti ve kendisi de oldukça beğendi filmi. Bizden sonra 1. sıraya kadar doldu salon. Kii bence herkeste bayağı güldü eğlendi. Şahsen ilk filmi de çok beğenmiştim, bunu da gayet beğendim :) Ailecekte rahatlıkla izlenebilir ayrıca.

Filmin konusuna da kısaca değinmek gerekirse; İlk filmde İsmail'in oğlunun düğünü için toplanan ekip, bu kez de İsmail'in torununun sünnet töreni için kolları sıvıyor. Ancak başlarına yine birbirinden komik olaylar gelmesine engel olamazlar. İlk filme göre aksiyonlar ise bayağı farklı olacaktır...

Sanırım filmde sadece 1 tane küfürlü sahne vardı, onu da filmin en mülayim insanı öğretmen abimiz etti ve EFSANE bir küfürdü :) Hala aklıma geldikçe gülüyorum. Kısaca şunu söylüyorum; öneririm.


Anahtar Kelimeler: Düğün Dernek 2 nasıl bir film, Düğün Dernek 2: Sünnet hakkında izleyici yorumları, son zamanların en komik film analizleri, Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in en iyi film serileri, Düğün Dernek 2'nin fragmanı, düğün dernek 2:sünnet filminin sinema gişesi, düğün dernek 2 konusu
Düğün Dernek 2: Sünnet Nasıl Bir Film? İzledim-İzlenimlerim
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

1 yorum:

  1. Tadı damağımda kaldı... SÜPERDİ SÜPEEER :) Film ile ilgili ne çok ağır eleştiriler doğru olur ne de çok göklere çıkarmak doğru olur. Film tam kararında ortalama bir film. İlk film ile kıyaslarsak aşağı yukarı aynı seviyede diyebilirim. İlk filmde daha çok sahne de gülmüştüm ama mesela bunun senaryosu bana daha oturaklı geldi. Sahne geçişleri falan çok başarılı olmuş. Bunda mesela aşırı derecede kahkaha atılacak sahne yok ama yüzünüzdeki tebessüm hiç eksik olmuyor. Ben bu filmde bir şey fark ettim. Bu filmde bazı yönleri ile birçok filme benzerliği vardı. Ama en çokta Selçuk Aydemir kuzenin tarzına kaçmış ki en sevdiğim Leyla İle Mecnun kafası. Bazı yerlerde benzer şeyler dikkatimi çekti. Ama yine tekrarlıyorum, Bana Masal Anlatma yılın en iyi Türk komedi filmi. Bu da onu geçemediğine göre sene de bitmek üzere, artık garantiledi benim için. Bana Masal Anlatma dan sonra Düğün Dernek diyebiliriz herhalde. Kara Bela ve Limonata da Düğün Dernekle yaklaşık aynı seviye de filmlerdi. Bu filmde Kardeş Payı ekibinden daha çok insan oynamış. Ama özellikle Şinasi Yurtseven ilk filmle oranla bu filmde çok daha ön plandaydı. Baya bir ağırlığını koymuş. Ahmet Kural ve Murat Cemcir'e zaten laf yok. Bir de Devrim Yakut ve Rasim Öztekin ikilisi yine çok komiktiler. Maksimum 2-3 yıl içerisinde 3. film de gelecek benim tahminim. Gidin destekleyin. Türk sineması adına en iyi film değil belki ama o listede Recep İvedik gibi bir filmin birinci sırada olduğu yeter artık. En azından bu geçsin başa. Zaten ilk 3 günde sağlam bir giriş yaptı. Gerisi de gelir inşallah.

    İyi seyirler... 8.3/10

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top