Tipadam Dizi ve Film Yorumları

15 Aralık 2015 Salı

Kötü Kedi Şerafettin Filminin Fragmanı Yayınlandı

Yabancılarda Garfield varsa, bizde de Kötü Kedi Şerafettin var! Onların kedisi miskin, tembel ve yemek yedikçe doymak bilmeyen bir karaktere sahipken, bizim Kötü Kedi Şerafettin ise biraz daha Recep İvedik tarzı bir kedi olmuş. İkisini tek bir filme koysanız çok da iyi yakışırlar.

Kötü Kedi Şerafettin karakteri aslında yeni ortaya atılan bir karakter değil. Kötü Kedi Şerafettin,  karikatürist Bülent Üstün tarafından 1996 yılında L-Manyak dergisinde doğdu. Daha sonrasında ise 2001 yılında Lombak dergisine geçen Bülent Üstün, burada da  çizgi karakterini bir süre daha yaşatmaya devam etmiştir. Kötü Kedi Şerafettin karakterinin bu kadar sevilmesinin nedenini Bülent Üstün, günümüz modern insanının uygarlık adına duygularını dışa vuramaması olarak değerlendiriyor. Kötü Kedi Şerafettin ismi, Bülent Üstün'ün gerçek hayatta beslediği ve 1996 yılında kaybettiği kedisinin adıdır. Bülent üstün yarattığı bu karakter sayesinde ise ün kazanmış bir karikatüristtir.


Kötü Kedi Şerafettin filminde karakterimiz Şerafettin'nin, arkadaşları Martı Rıfkı ve Fare Rıza ile beraber mangal hazırlıkları yapmaya karar vermesi ile türlü türlü maceraların içinde buluyorlar kendilerini. 5 Şubat 2016 tarihinde vizyona girecek olan film, 13 yaş ve üzeri sınıflandırmaya sahip olacak. Bunun sebebi ise filmde çokça argo ve cinsel içerikli kelimelerin geçiyor olmasıdır. Fragmandan anladığımız kadarıyla son derece başarılı olacak bir animasyon filmine benziyor diyebiliriz.

Kötü Kedi Şerafettin filminin fragmanı :fragman, izle, kötü, kedi, şerafettin
Kötü Kedi Şerafettin Filminin Fragmanı Yayınlandı
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. Sabırsızlıkla beklediğim animasyon. :)

    YanıtlayınSil
  2. Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Benim de merakla beklediğim filmlerden biri olduğunu söyleyebilirim. :)

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top