Tipadam Dizi ve Film Yorumları

13 Aralık 2015 Pazar

Yayınlanan Kaptan Amerika: İç Savaş Fragmanı İncelemesi!

Çizgi roman/film severlerin uzun süredir beklediği, ha geldi ha gelecek denilen fragman sonunda geldi. (24 Kasım) Haftalarca gruplarda fragman yarın gelecek, Comic Con zamanında gelecek dendi. Comic Con'da olan seyirciler fragmanı izledi ve izlediklerini anlattılar. Ve sonunda bir sabah uyandığımızda fragman yayınlanmıştı!

Dilerseniz ilk fragmanı (Türkçe) izleyelim sonrasında da yorumlara geçelim;

         

Ne fragmandı ama değil mi?! Duygulandık, ağladık, sevindik sıra geldi incelemeye. Gözden kaçan ayrıntılar, merak ettikleriniz ve daha fazlası.

                     

Fragmanı izlerken bir heyecan. Küt! Küt! Fragman başladığında ilk olarak Bucky'i görüyoruz Steve ile bir konuşma içerisinde. Steve eski arkadaşının hala arkadaşı olup olmadığına bakıyor. Bir patlama görüyoruz (Nerede oluyor acaba bu patlama?!) ve sonrasında Bucky'nin peşinde devletin olduğu anlaşılıyor. Bucky'i ölü bir adam olarak kalmasını istiyorlar..

                                      

Devlet artık Kaptanı istemiyor.. Onun ''başına buyruk'' hareketleri bazıları tarafından istenmiyor. Ama Bucky onun en yakın arkadaşı.. (Gardaşımızı satmayız!)

''Yaptıklarının elbet bedeli olacak.''

Fragmanda Tony ile Steve'i karşı karşıya gördüğümüzde Tony, Kaptanın biraz defansif gördüğünü söylüyor. Ve konuşurlarken ikisi de her şeye hazırlıklı gibi.

Fragmandan küçük bir ayrıntı ise Tony ile Steve'in konuştuğu sahneden hemen sonra ki sahnede Sherlock, Hobbit gibi gibi projelerden tanıdığımız Martin Freeman'ı görüyoruz.

                        

''Bazen şu şekilli ağzına bi tane vurasım geliyor.''

Devamını izlediğimizde Sam, Steve'e: ''Sana ateş edenler bana da edecekler.'' diyor. Yani burada Steve'in tarafında olduğunu belirtiyor.

                       

Black Panther gözüktü! Çizgi roman evreninde ki en zengin karakterdir kendisi. Fragmanda şekilli şukullu kıyafetiyle onu gördük. Yakışmış bence.. Marvel film evrenide ona bir merhaba dedi.

İlerlettiğimizde iki tarafın da kapıştığı sahnede Kaptanın tarafı net gözüküyor. Hawkeye, Scarlet Witch, Bucky ve Falcon. Peki napıyorlar? Dövüşüyoruz!

                         

Captain
, Panther'i, Black Panther ise Bucky'i kovalıyor. Hm. Düşündürücü.. Sonrasında Bucky'i, Tony'nin ark reaktörü sökerken görüyoruz. Orada ağzıyla bir şey söylüyor ne o acaba? Forumlarda, gruplarda ''Steve is dead.'' olduğu iddia ediliyor, bilemiyorum..

                        

Tony
'nin kollarında James'i görüyoruz. Albay James (Savaş Makinesi) öldü mü acaba? Ölse fragmanda göstermezlerdi. Gösterirler miydi? Sonrasında başka imkanım yoktu diyen Steve'i duyuyoruz. Bucky onun dostu, bunu yapmak zorundaydı.

''Ben de öyleydim..''

                        

Fragmanın son sahnesine geldik. Son sahnede muhteşem bir dövüş sahnesi görüyoruz. Bucky ile Steve birlikte Tony'i dövüyorlar. Fragmanın en aksiyon dolu sahnelerinden biri bana göre. Tony onlara karşı atak yapacak vakit bile bulamıyor..

Fragmanda Vision, Spider-Man gibi karakterleri göremedik ama telaş etmeyin filmde göreceğiz. İç Savaş, 6 Mayıs 2016'da vizyona girecek!

Anahtar Kelimeler: Captain America: Civil War fragmanı incelemesi, Yayınlanan Captain America filmi. Captain America filmi incelemesi, Captain America: Civil War gözden kaçanlar, İç Savaş filmi incelemesi.
Yayınlanan Kaptan Amerika: İç Savaş Fragmanı İncelemesi!
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

1 yorum:

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top