Tipadam Dizi ve Film Yorumları

9 Şubat 2016 Salı

Aşk Uğruna Filmi Nasıl Bir Filmdir? Yorum (Konusu Ve Analizi)


Vizyon Tarihi: 15 Mayıs 2015
Tür                : Dram,Savaş,Romantik
Yönetmen     : Saul Dibb
Seneryo        : Saul Dibb
Süre             : 107.dk

Filmin Konusu : 1940 yılında II.Dünya savaşında Fransa'da geçen film savaştan çok dram ve romantik bir filmdir. Fransa'da küçük bir kasabada yaşayan Lucile Angellier eşinin dönmesini bekler. Bu sırada Paris İşgal edilir ve Alman askerleri kasabaya gelirler. Buradaki halk öfkeli ve üzgünken Alman askerleri zaferin sevincini yaşamaktadır. Alman ordusunda bir asker olan Bruno Von Falk Lucile'nin evinde kalarak belirli bir süre sonra ona aşık olur.  Film bu ikilinin aşkını çok güzel bir yorumla anlatır imkansız aşkı.


Yazar Yorumu : Evet sevgili okuyucularımız muhteşem bir film ile karşınızdayım. Saul Dibb yorumuyla hazırlanmış bu film öncelikle oyuncuların profesyonelliği, sonrasında ise senaryosuyla soluksuz izleyeceğiniz bir dram ve savaş filmidir. Filmimizde imkansız aşkı dile getirerek birbirinden bu kadar nefret eden insanların birden müthiş bir aşk hikayesine dönüştüklerini görünce sizlerde şaşıracaksınız. Filmde kendi açımdan tesbit ettiğim bazı eksikler olsa da fazla göze çarpmıyor.

Film, ilk bakışta savaş filmi gibi görünse de izleyiciyi rahatsız etmeyecek kadar az savaş sahnesi var. Savaş sahenelerine fazla özenilmemiş. Hatta yetersiz kalınmış bile diyebilirim. Bu sebeple film için, daha çok dram türünde bir film olmuş desek yanlış olmaz.

Aşk Uğruna filmini severek izleyeceğinizi düşünüyorum. İzlerken çok az da olsa bazı yerlerde sıkılacağınız ve kimi yerlerde biraz üzüleceğiniz sahneler olsa da filmin sonunda, "helal olsun adamlar yapmış" diyebileceğiniz türde başarılı bir film olmuş. Hepinize şimdiden iyi seyirler dilerim.


Film ile ilgili kısaca bilgi sahibi olabilmek için, Aşk Uğruna adlı filme ait 8 dakikalık kısa video içeriğine aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.


Aşk Uğruna Filmi Nasıl Bir Filmdir? Yorum (Konusu Ve Analizi)
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

3 yorum:

  1. Ben pek sevemedim bu filmi ya bağlamadı yani beni. bu türde başka önerileriniz var mı acaba ?

    YanıtlayınSil
  2. Tabikide biraz sıkıcı demiştim zaten romantik dram tarzında mı? yoksa savaş filmimi istersiniz ona göre önereyim benimle twitter dan iletişime geçebilirsiniz teşekkür ederim yorumlarınız için.

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top