Tipadam Dizi ve Film Yorumları

13 Şubat 2016 Cumartesi

Batman v Superman - Final Fragmanı Geldi! [Detaylı İnceleme]

Toplamda final fragmanı ile birlikte dört fragman gelmiş oldu.. Yetti mi? Saçmalama adamım! Filmi istiyoruz tabii ki de. Çekil aradan..


Bundan önce ki yazılarımızın birinde Batman v Superman filmine sponsor olan Türk Hava Yolları hakkında konuşmuş, bilgi vermiştik. (Asın bayrakları!) Turkish Airlines, Youtube kanalından birde fragman yayınlamıştı.. Yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fragmanı ilk yayınlayanlardan Movieclips Trailers kanalı fragmana birde Türkçe altyazı ekledi. Düşündürücü.. THY ile alakası var mı acaba? Geçelim.. Sağ altlarda bir yerlerde altyazı bölümüne tıklayarak Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Fragmanı izleyip yorumlara geçelim.De hayde!

         

Obaaaaa! Bir heyecan sardı tabi. Önce ki fragmanlarda olan her şeyi bu fragman biraz toparlamış gibi ha? Nefes kesiciydi bence. Diana hele neydi öyle ya, taş gibi hatu... Neyse, başlayalım.

Zavallı Alfred

Termal görüş.. Önce ki Batman filmlerinden bana tanıdık geliyor ama. Üstünde fazla durmayacağım. Alfred Pennywort! İlk sahnede gördüğümüz isim Wayne ailesinin uşağı (aileden biri gibi artık..) Alfred. Wayne Ailesi kalmadı artık ama Bruce Wayne'in dostu da diyebiliriz.. Bruce'un annesi ve babası öldükten önce de sonra da ona bakan isim..

Üçlü Batman serisinin Alfred'inden (Michael Caine) daha karizmatik olduğu kesin. Aksanı hoşuma gitti. E tabii Bruce'u eleştirmesi de alıştığımız bir şey. Alfred yine aynı elbette ki. Devaaaam!

Batman harikalar yaratıyor

Tek kelimeyle mükemmel. İkinci kattan yukarıya 'Süpriiiz!' diye çıkışı. Adamı havaya kaldırıp fırlatışı. Yumruklar, zıplamalar, tekmeler.. Yere yapıştırdığı adamın bacağında ki bıçakta gözümüzden kaçmıyor tabi ki. Fragmandan anladığımız kadarıyla filmde ki Batman'in dövüş sahneleri muhteşem olacak.

Ne koydu ama be!

İnsanlığın sonu

''Şimdi sizin aklınızda iki soru var. Daya..'' Yanlış replik.

Şimdi bazılarımızın aklında şu soru vardır elbet. Nedir bu Batman abimizin Superman'e karşı düşmanlığı. Bruce'un gözünden bakılırsa; Man Of Steel filminde Metropolis ve çevre şehirlerin belkide anasını ağlatan bir Superman vardı. Elbet dünyayı kurtardı ama düşmanları da getiren oydu. Kısaca onun suçuydu bu.. Bruce bunun tehlikeli olduğunu iddia ediyor. Bazılarının tanrı diye adlandırdığı kişi bu dünyayı elinde ki güç sayesinde mahvede bilir.

Tanrı ile insan, gece ile gündüz

Batmobilin, Superman'e çarpması sinek çarpması gibi bir şeydi herhalde.

Şu uzun saçları olan (aslında peruk) 'gece ile gündüz' repliğini söyleyen kişi filmimizin kötüsü Lex Luthor. Superman'in en kötü düşmanlarından biri.. Öyle olduğuna bakmayın. Şeytanın insan halidir kendisi.

Clark Kent ve Lois Lane

Clark ile Lois arasında olan aşkı hepimiz biliyoruz zaten. İkisini gördüğümüz ilk sahnede Lois'in küvetin içinde olması ve sonrasında.. Sonrası önemli değil bence. Her güçlü kahramanın arkasında bir kadın vardır öyle değil mi? Bu arada Clark, Lois'e dokundu diye Lex Luthor'a çok kızacak..


Diana (Wonderwoman)

Aman allahım! Nasıl bir kadın bu. İlk Diana'nın kim olduğunu bahsetmek istiyorum. Diana bir Amazon Kraliçesidir. Bizim dünyamızdan değil yani.. Çok güçlü, her türlü kurşunu savurabilen bir kahramanımız kendisi. Filmde Bruce ile olan yakınlaşmalarını az buz gördük. Clark & Lois aşkından çok Diana & Bruce ilişkisini de göreceğimiz kesin..

Aquaman belirtileri

Fragmanda biraz daha ilerlediğimizde suda Lois Lane'i görüyoruz ve suya kurşun saydırılıyor. Kim yapıyor bunu? Superman çok sinirlenecek, çok.. Film kadrosu açıklandığında filmde denizlerin tanrısı Aquaman'ın olacağı da belirtildi. Aquaman acaba Lois'in hayatını mı kurtaracak. İlk bu sahnede mi göreceğiz acaba onu..

Superman'e komplo


Önce Lois Lane'e saldırı şimdi de Man of Steel filminden tanıdığımız Clark'ın annesine (üvey diyelim) saldırı. Anladığımız kadarıyla annesi kafe tarzı bir yerde çalışıyor ve yine Superman'i sinirlendirmek amaçlı bir komplo düzenleniyor.. Çok sinirlenicek Süpo, çook!

''Güç masum olabilir.''

Lex Luthor çok pis şeyler peşinde. Filmde her ne kadar Batman ile Superman kavgası göreceğimizi sansak da. Lex, General Zod'un cesedinden bir şeyler alarak çok güçlü bir kötü karakter ortaya çıkartıyor. Doomsday! Kendisi baya güçlü ve kötü biri.

İşte teknoloji!

Superman'in yumruğuna karşılık veren Batman.. Sahneyi ilk gördüğümde aklıma şu replik geldi:

''Söylesene kanıyor musun? Kanayacaksın..''

Cidden Bruce sözünde duracak ve geliştirdiği teknoloji sayesinde Süpoyu fena pataklayacak. Kullandığı teknolojide Superman'i güçsüzleştiren Kriptonit taşı olduğunu düşünüyorum..

Fragmanda bitti.. 

Fragmanda göremedik ama filmde birde Ezra Miller eşliğinde The Flash karakterini göreceğiz. Dizisini izleyenler bilir.

Film 25 Mart (2016) tarihinde yayınlanacak. Eh, buh fazla bir şey kalmadı. Film gümbür gümbür geliyor. Fragmanı böyleyse filmi düşünün siz.

Veda zamanı! Filmden sonra görüşmek üzere..

Batman v Superman filmi ne zaman, 2016 yapımı batman v superman filmi hakkında her şey, batman ve supermen filmi izleyici yorumları, Batman v Superman nasıl bir film?
Batman v Superman - Final Fragmanı Geldi! [Detaylı İnceleme]
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. hayranı olduğum iki karakter ve çıkacağı günü sabırszlıkla bekliyorum

    YanıtlaSil
  2. arkadaşlar thy ile metropolise nasıl gidebilirim :D :D

    YanıtlaSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top