Tipadam Dizi ve Film Yorumları

11 Şubat 2016 Perşembe

Brooklyn Nine Nine - Komedi Dizisi Tavsiye [2016]


Brooklyn 9-9, Fox'un başarılı sayılabilecek dizisidir. Bir bölümü 20 dakikadan oluşan dizimiz, alışıldık sitkomlardan farklı olarak bir polis merkezinde geçiyor. Birbirinden renkli ve kendilerine özgü kişilikleri ile dikkat çeken karakterleri ile izleyiciyi eğlendirmesini bilen bir dizi.
Fakat şöyle bir durum var ki, dizi de bir çok kelime oyunuyla yapılan espri mevcut. Diziyi çeviren arkadaşlar bu tür kelime oyunlarını Türkçeye uyarlamayı yeterince başarmış olsa da, İngilizce düzeyiniz düşükse veya pek fazla yabancı dizi izlememişsiniz, yani kulağınız aşina değilse; bu kısımlar size pek komik gelmeyecektir. 
Bu konu sizin için sorun olmaz diye düşünüyorum çünkü; dizi de meydana gelen trajikomik olaylar ve klasik polis dizileriyle dalga geçmeleri sizi yeterince güldürecektir.
Bir de dizi de gelenek haline gelmiş sezonluk bölümler mevcut. Mesela korku bayramında yapılan bir hırsızlık yarışı, yine her sezonda bir yapılan birimler arası(CIA-FBI gibi kuruluşların katıldığı) turnuvalar mevcut. Ve bu bölümler diziyi daha bir izlenebilir yapıyor. 


Dizimizin konusuna gelecek olursak, Brooklyn Nine-Nine dedektifi Jake, işinde başarılı olma potansiyeline sahip olmasına rağmen; oldukça sorumsuz bir arkadaştır. Ofiste veya olay yerinde; hatta bazen bir kovalamacının ortasında bile işleri batırabilmektedir. Herkesle alay eden, vurdumduymaz Jake'in bu hareketlerine göz yuman patronu kovulunca, birimi yeni bir patron gönderilir. 
Yeni gelen patron ise, oldukça ciddi ve disipline önem veren biridir. Ve geldiği ilk andan itibaren Jake'i hedef almıştır bile. 


Fragmanı izleyerek bir ön fikir edinebilirsiniz belki. 
Fakat benim tavsiyem; diziye şans vermeniz. Bir bölümü 20 dakika zaten, 1-2 bölüm izlerseniz devam etme ihtimaliniz yüksektir. 

İyi seyirler :)komedi dizisi tavsiye, how i met your mother tarzı diziler, friends tarzı diziler, sitcom tavsiye, polisiye komedi, yabancı dizi tavsiyesi


Brooklyn Nine Nine - Komedi Dizisi Tavsiye [2016]
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

5 yorum:

 1. komedi tarzı dizi ve filmleri çok severim başlığıa komedi dizi/fillm önerisi yazınca içeriğn pek önemi olmuyor benm için komedi dizilerini her türlü izlerim :D :D

  YanıtlayınSil
 2. bir an başlığı türkçe olarak düşündüm. brooklyn nine nedir dedim. yazıyı okuduktan sonra nine kelimesinin ingilizcedeki dokuza karşılık geldiğini farkettim :D

  YanıtlayınSil
 3. Hüseyin Gedik13 Şubat 2016 14:11

  Haha :D bu dizinin yerli versiyonunu cekerseler o da olur :D

  YanıtlayınSil
 4. şahsen izlediğim bir filmdir ve yazıyı yazan arkadaş çok iyi değinmiş filme. komedi dizisi arayanlar için kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim

  YanıtlayınSil
 5. video bozuk. açılmıor

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top