Tipadam Dizi ve Film Yorumları

10 Şubat 2016 Çarşamba

Community - 2016 Yılının Tavsiye Dizisi (vol.2)


Community, birbirinden farklı yönlere sahip bir üniversite grubunun başından geçen olayları konu alan; canınız sıkıldığı zaman açıp izleyebileceğiniz bir bölümü 20 dakikadan oluşan bir dizidir.

How i Met Your Mother, The Big Bang Theory kadar olmasa da; eğlence ve komedi bakımından bu iki diziye yaklaşık bir değerde olduğunu söyleyebilirim. Konu bütünlüğünden çok komedi ve absürdlük ön planda olduğu için asla sıkılmayacağınızın garantisini verebilirim.

Dizimizin konusuna gelecek olursak, Jeff Winger isimli başarılı bir avukatın lisansının iptal edilmesi ile başlıyor dizi. Jeff, lisansı iptal edilince üniversiteye tekrar geri dönmek zorunda kalıyor. Orta yaşlarında, zengin biri olarak üniversiteye yeniden başlayan Jeff aynı zamanda büyük bir egoya da sahip. Daha ilk günden gözüne Britta isimli güzel ablamızı kestirip onu ayartmaya çalışıyor. Ve hatta ona ders vereceğini söyleyip randevu almayı bile başarıyor. Akşamlayın Britta'ya ders çalıştırmak için üniversitenin çalışma odasına giriyor fakat Britta'nın yanında kendisinden ders bekleyen 5 kişi daha buluyor. Toplamda 7 kişiden oluşan bu gurubun başlarından geçen komik olaylar konu ediliyor.Diziyi farklı ve çekici kılan temel özellik ise; grupta ki kültür çeşitliliği. Ateist, agnostik, hristayan, yehova şahidi ve müslüman kişilerin oluşturduğu bu gurup; dizi her ne kadar absürt olsa da, aralarında ki arkadaşlık ile bizlere ders vermeyi ihmal etmiyor.
Ve tabii bu kültürel çeşitlilik çok daha farklı komik olayların türemesine de yol açıyor.

Dizinin karakterlerinden bahsetmek isterdim fakat izleyip kendiniz tanırsanız daha eğlenceli olur. Fakat içlerinden birini biraz anlatmak istiyorum: Abed Nadir.
Kendisi müslüman bir birey ve şimdiye kadar izlediğim dizilerde karşılaşmış olduğum en farklı ve özgün karakterlerden. Sıradan komedi unsurlarının çok daha üstüne çıkmayı başarabilen bir oyuncu aynı zamanda.
Sırf Abed Nadir karakterini izlemek için bile diziye başlamanız gerektiğini düşünüyorum.

Unutmadan, zaman içinde grupta küçük değişiklikler oluyor fakat izlenebilirliğe bir zararı dokunmuyor. Zaten dizinin çerezlik, gülüp geçmelik olduğunu unutmayın.

Her yazımda dizilerin jeneriğini paylaşıyorum ve bu dizinin de güzel bir jenerik şarkısı var, onu da dinleyin isterseniz :)


İyi seyirler :)

2016 yılının en komik yabancı dizisi, 2016 şubat ayına özel dizi önerileri, üniversite öğrencilerini konu alan yabancı komedi dizileri, okulla ilgili gençlik dizileri
Community - 2016 Yılının Tavsiye Dizisi (vol.2)
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

5 yorum:

 1. Gençlik dizilerine bayılıyorum yaaa :) Bu dizinin de süper ötesi olduğuna eminim. Öneri sonrası başlayacağım da ama bende size bu tarz da bi dizi önereyim arkadaşlar hatta yorumlarsınız belkiiiii

  Cooper Barretts Guide to Surviving Life --- mutlaka izleyinnn!!!

  YanıtlayınSil
 2. Hüseyin Gedik10 Şubat 2016 15:45

  Gençlik dizilerini seviyosan sakin kaçırma :)
  Bahsettiğin dizinin ilk bikaç bölümünü sömestr da izledim, sağlam diziye benziyodu :)

  YanıtlayınSil
 3. çÇok tatlı bi dizi ya mutlaka izleyin :) Jack Cutmore-Scott ve Charlie Saxton müthiş eğlendiriyor. tabi dizideki ismiyle Barry'de efsane bi tipleme olmuş. 3 bölüm yayınlandı ama bissürü sezon devam edecek inanıyorumm :)

  YanıtlayınSil
 4. Hüseyin Gedik10 Şubat 2016 17:59

  Biraz daha bölüm biriksin, önümüz yaz :) Haftasonu bi tanıtım yaparım ona da :)

  YanıtlayınSil
 5. gençlik dizisi olması ve farklı külterlerin dizi yer alması gibi etkenler benim en çok gözüme çarpan kısımlar oldu, şuanda takip ettiğim diziler var bu diziye de başlayabilirim

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top