Tipadam Dizi ve Film Yorumları

4 Şubat 2016 Perşembe

Duman (Müzik Grubu) Üyeleri Kuruluşu Ve En İyiler

Duman (Müzik Grubu)

Üyeler: Kaan Tangöze
              Batuhan Mutlugil
              Ari Barokas
              Cengiz BaysalVokalistliğini KaanTangöze'nin yaptığı Duman grubu, 1999 yılında kuruldu., gitarist Batuhan Mutlugil, bas gitarist Ari Barokas ve baterist Cengiz Baysal'dan oluşan Türk rock grubu.Çok kısa zamanda büyük beğeni kazanarak sevenleri tarafından sempati kazandı.

Kuruluş: Kaan Tangöze doksanlı yılların başında müzik hayatına atılmıştır. Vokal öğrenim görmek amacıyla gittiği Seattle'da müzik hayatına devam etti. Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalar hazırladı.Ari Borakas ve Yakup Trana'dan oluşan Türkiye'deki grubu Mad Mademe ile Seatltle ve Los Angeles'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldı.Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band 'de çalan Batuhan Mutlugil'i Mad Madame grubuna dahil etti ve 1999'da Duman grubu kuruldu.


Önerilen Şarkılar:

Yürek
Dibine Kadar
Bu Akşam
Seni Kendime Sakladım
Ah
Helal Olsun
Elleri Ellerime
Aman Aman
Her Şeyi Yak
Sor Bana Pişman mıyım
Köprüaltı
Haberin Yok Ölüyorum

Yorum: Merhaba sevgili okuyucularımız sizlere bir alernatif rock hayranı olarak önerebileceğim en iyi Türk rock gruplarından biridir Duman Grubu.Çoğunuz zaten mutlaka birkaç şarkısını dinlemişsinizdir ama bu grubun hayranı olarak sizlere konserlerine gitmeyi ve yakından takip etmeyi öneririm.Duman grubu belirli yaş gruplarına hitap ederek çokça hayran kitlesine ulaşmayı başarmış köklü eski bir gruptur.Çeşitli şarkılarında güncel olayları dile getirmiş taraflı bir yaklaşım içerisinde bulunsa da her çeşit hayran kitlesine ulaşmayı başarmış ve duyguları çok güzel anlatan şarkılar yaparak beğeni kazanmıştır.

Duman (Müzik Grubu) Üyeleri Kuruluşu Ve En İyiler
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. yıllardr herkesn tanıdıgı en eski rock gurubu degil mi zaten bunlar, bence bilmeyenler neredeyse yoktur bu gurubu belki 2005 üzeri doğumlular bilmez :D :D ama onun dısnda bir cogumuz bu gurupla buyumedk mi zaten neden tanıtılms anlamadım :D

    YanıtlaSil
  2. Evet yıllardır biliyor dinliyor olabiliriz ama bazı arkadaşlarımız bu müzik türünü yeni dinleme kararı almış ve bir iki şarkısı değilde yakından takip edip tanımak isteyebilir.Duman grubunu ödevlerinde kullanıp anlatan birçok arkadaşımızda mevcut onlara kolaylık sağlamak için birazda aslında lütfen kişisel olarak değerlendirmeyelim.

    YanıtlaSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top