Tipadam Dizi ve Film Yorumları

9 Şubat 2016 Salı

Son Zamanların En İyi Dram Filmleri [Konuları Ve Analizleri]


5. Yapay Zeka (2001)

 IMDb:7.1Konu: Dünya kötü bir durumdadır.İnsanoğlu teknolojiyi ileri düzeylere getirmiş ve yapay zekalı duyguları olan robotlar üretmişlerdir.Bu robotlar insan hayatına kolaylaştırmak amacıyla üretilmiştir. David madde ve yapı bakımından insan olarak donatılmış bir robottur. Sevmeye programlanmış olan ilk robot çocuk David çocukları tedavisi buluncaya kadar dondurulan bir çift tarafından evlat edinilir. Bir süre sonra David aile ortamı sevgi içerisinde çiftin çocukları gibi olur ama robot David zor durumlara düşecek hayatı imkansız yaşanmaz bir hal alacaktır.


4. Hugo (2011)
IMDb:7.6KonuBrain Selznick'in çocuk romanından uyarlanmış olan bu film.Fransa'nın Paris Şehrinde tren istasyonunun duvarları içerisinde yaşayan kimsesiz bir çocuğun acıklı hikayesini konu alır.Saatlerden sorumlu olan Hugo bir gün Paris'teki saati tamir etmeye çalışmasıyla serüven başlar ve yaşadığı gizemli macerayı anlatır.

3. Titanic (1997)
IMDb:7.7


Konu: Başrollerini Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet'in paylaştığı 1997 yapımı Titanik filmi dünya çapında büyük etki bırakan ne kadar zaman geçse de tekrar tekrar izlenebilecek harika bir yapıttır.Teknolojinin hızla ilerlediği bir dönemde Titanic adlı devasa gemi yapıldı.Filmin konusuda kusursuz denilebilecek kadar güzel ve ihtişamlı bu geminin içinde geçmektedir.Amerika'ya Dönmekte olan genç ressam Jack ile Genç Güzel kız Rose arasında geçen o muhteşem anlar sizlere aşkı tekrar tekrar tattıracaktır.

2. Yeşil Yol (1999)
IMDb:8.5


KonuJohn Coffey, olağanüstü güçlere sahip bir mahkum Tom Hanks ise bu hapishanede görevli bir gardiyandır.. Yeşil Yol, iyilik,kötülük,yaşam ve ölüm üzerine etkileyici dram filmidir. King'in yazarlğı ve Tom Hanks'ın muhteşem oyunculuğunu birleştiren, Bu film, dört dalda Oscar ödüllerine aday gösterilmiştir.


1. 12 Yıllık Esaret (2013)
IMDb:8.1Konu: 1853 yılında Solomon Northup’ın yazdığı ve kendi hikayesini muhteşem bir şekilde anlattığı romanından uyarlanan film ABD'de yaşayan özgür bir insan olan Northup'un kaçırılıp köle yapılmasını ve kölelik yıllarını anlatan duygu yüklü bir filmdir.

En İyi Film dalında Oscar Ödülü ve Lupita Nyong'o da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar ödülünü kazandı.Yazar Yorumu: Sevgili okuyucularımız sizler için değerlendirip seçtiğim bu filmler gerek oyunculuk gerek yapım,senaryo olsun birçok alanda çok başarılı,kaliteli filmlerdir.
Hepsini izlemenizi ve duygu dolu anlar yaşarken bana teşekkür edeceğinizi duyar gibiyim.
Konu bakımından çok başarılı yapıtlar olup sizleri sıkmayacağını umuyorum ve hepinize iyi seyirler diliyorum.Videolar

2016 yılına kadarki dram filmleri, en iyi 5 dram filmi, dram türünde klasikleşmiş filmler, en iyi yabancı dram filmleri, 90lı yılların en iyi dram filmleri
Son Zamanların En İyi Dram Filmleri [Konuları Ve Analizleri]
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

7 yorum:

 1. Yazılarındaki uslüp çok hoşuma gitti severek takip ediyorum seni sadece biraz yazarken imla hatalarına dikkat etmelisin bu arada film seçimlerin gerçekten iyi izlemediğim bir tane var içindr onuda hemen bugün izleyeceğim başarılar.

  YanıtlayınSil
 2. Yazı tipi gözü yoruyor arkadaşlar onu düzeltin. Filmler ise klasikleşmiş yapımlar zaten. ama Titanic ve Yeşil Yol her daim saygıyı hakkedecektir. Listeyi daha da uzatıp günümüzden de örnekler verseniz keşke :(

  YanıtlayınSil
 3. Uyarılarınızı dikkate alacağım çok yakında yeni güncel filmlerle karşınızda olacağım haklısını eskiler ama daha bunları izlememiş insanlar bile var emin olun.Birazda onlar için aslında tekrar teşekkür ederim

  YanıtlayınSil
 4. Teşekkür ederim uyarılarınızı dikkate alacağım

  YanıtlayınSil
 5. Yapay Zeka'yı dün gibi hatırlıyorum ya ne efsane filmdi o öyle....

  YanıtlayınSil
 6. şu öneriler arasından en çok yapay zeka filmi ilgimi çekti. izleyeceğim yabancı filmler listeme onu da ekledim. teşekkürler

  YanıtlayınSil
 7. Ben tesekkur ederim .

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top