Tipadam Dizi ve Film Yorumları

6 Şubat 2016 Cumartesi

Kısmetse Olur Yorum • Ay öldüresi var beni!Şimdi koltuğunuza uzanın ve gözlerinizi kapatın. Çünkü yorumumda program gibi kafa patlatıcı, şizofrenik etki yaratan bir içerik barındırıyor. 

Öncelikle damat ve gelin adayları diyerek isimlendirmek istemiyorum çünkü ‘ifşa videolarından’ da öğrendiğimiz gibi aralarında evli olan kişiler var bu programda. Şimdi size yok efenim bunlar yalan, bunlar palavra demeyeceğim. Ee zaten orası belli... Bu devirde hangi erkek eski sevgilisine bir sürü kızla oynaştıktan sonra ‘gözlerimde sana olan dev gibi aşkımı nasıl görmezsin fatmamm’ der ki. Bir de bu cümleyi böle böle, dura dura söylemeyeydi iyiydi. Bir ara texti unuttu sandım. 


Gel gelelim benim neden bu yorumu yaptığıma... Dün çok büyük bir hata yaptım arkadaşlar. Yanlışlıkla ‘kısmetse olur’ adlı programın bir videosunu izledim. Durduramadım kendimi... Hadi şunu da, hadi bunu da derken, iş işten geçti. Artık bir bağımlı olmuştum. Fakat onca videoyu izlesem de olayları çözemedim. Sonra oturdum en başından tüm bölümleri hızlıca izledim ama yine anlamadım... Sonra acaba sorun bende mi diye düşünüp tüm sosyal platformlardan yorumları okudum. Yalnız olmadığımı anladım ama beni stalker yaptı Allah’sızlar! Ben eski sevgilimi bu kadar stalklamadım oğlum, günahtır.

Şimdi sizi benimle birlikte bu Bermuda Üçgenine davet ediyorum. Üçgen diyorum ama lafını gelişi... Baya dörtgende var beşgende. Olaylar karışık. Şimdi ana karakterlerden biri Melis... Ah o Melis yok mu Melis. Bir sesi var, yangın alarmını çalıştırıp oturup saatlerce dinlemişsin gibi. Beynini yakıyor insanın... Bir de böyle durmadan çığırıyor. Evdekilere mi acısam, onu sevdiğini söyleyen Erdem’e mi bilemedim. Hayır Erdem’i de anlayamıyorum... Neyin kafasını yaşıyor yani? 

Olaylar burda da bitmiyor, Melis Erdem’in arkadaşı Serhan’a yanlıyor... Baya yürüyor. ‘Sana olan aşkımdandır belkiiiii’ diye ağzını yaya yaya konuşuyor. Serhan’da delikanlı(!) gibi ‘ne aşkı bee’ diyerek reddediyor ama Serhan’da başka bir manyak... Ayarsız herifin teki. Elinde bir tesbih, gözlerinde bir buğu, delikanlılığın kitabını yazıyorum diye evdeki bütün kızlara yürüyor. Olayı çözemedim. Sonra Serhan’ın 3 senelik eski sevgilisi programa giriyor. Alakayı anlamadım tabi ama senaryo bu şekilde ilerliyor. Burda da bitmiyor eski sevgilileri birbirine kırdırıyorlar. Birinin gitmesi diğerinin kalmasına bağlı oluyor filan... Bakın kafalar müthiş. Yazanlar ne içmiş, yapımcılar ne yemiş, izleyenler neyin kafasında... Bu kısmı anlayan yok henüz. 

Serhan’la sevdiceği Fatma mutlu mesut hayatına devam ederken Melis tekrar Erdem’e yürüyor. Neden? Çünkü Serhan rezerve... 

Fatma gidince Serhan ‘ederim böyle aşkın ızdırabına, sevdiceğimden ayrı kalamam gayrı’ diyerek tası tarağı toplayıp evden ayrılıyor. Buraya kadar benim beynim yandı zaten, sonra dedim yeni bölüm fragmanına bakayım. Baktım anacım... Kavga, kaos, salya ve sümük içeriyordu. Sanırım Melis kaostan besleniyor. Tövbe tövbe...Kısacası program, 3 kişinin 1 kişiye talip olduğu, tren sisteminin benimsendiği, ya şundadır ya bunda taktiği ile devam etme prensibinde olan ekranları başında izleyen herkese uyuşturu etkisi yapan bir çılgınlık! Ha izlemeye devam edecek misin diye sorarsanız? Abi çok merak ediyorum ya! Başladın mı bırakamıyorsun, öyle de lanet bir şey...

Yani genel olarak anladığımız, Melis Erdem'e, Erdem Melis'e, Melis Serhan'a, Serhan Fatma'ya, Fatma Serhan'a Serhan azcık Melis'e, sonra hepsi bize...

Kısmetse olur ifşaları, kısmetse olur programı hakkında analizler, kanal d kısmetse olur izleyici yorumları, kısmetse olur melis karakter analizi, kısmetse olur evlilik komedisi
Kısmetse Olur Yorum • Ay öldüresi var beni!
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

8 yorum:

 1. ellerinize sağlık güzel yorumlanmış bir yazı. bu programa şans eseri denk gelmiştin bir ara. tam bir komedi ve rezillikten başka bir şey değil. her şey bir yana oradaki kızlar kendilerini milyonların önünde ne durumlara düşürüyorlar farkında bile değiller. bir de izleyici tarafından programı değerlendirecek olursam, çok fazla ilgi gören bir program olması normaldir diye düşünüyorum. çünkü ülkemizde maalesef ki boş insan çok. o yüzden izlediği şey ne derece mantıklı ve ne derece izlenebilir yada faydalı olarak düşünmüyor kimse. ülke insanının büyük bir çoğunluğunun tek amacı tv karşısında zaman geçirmekten ileri gitmiyor maalesef. sadece tv karşısında değil aslında. ülke insanın büyük bir çoğunluğu "amaç zaman öldürmek olsunda, ne olrs olsun" modunda olduğu için böyle saçma sapan tv programları çok reyting alıyor.... tabi bu benim görüşüm. bence saçma sapan bir program iken o tek amacı zaman öldürmek olan insanlar için için harikulade bir programdır eminim!!!

  YanıtlayınSil
 2. Yorumunuz için ben teşekkür ederim asıl... Böylesi bir program ancak böylesi bir absürtlükle yorumlanabilirdi sanırım. Düzen böyle devam ettiği sürece de bu tür programlar izlenmeye devam edecektir maalesef... Bize kalan sadece yorum yapabilmek.

  YanıtlayınSil
 3. Sonra Melis herkese şeklinde sonlandırılmalıydı bence :))) kızın teyzesi geldi en son. O bile kendisine benziyor. Çapsız, hadsiz, görgüsüz. Genel anlamda kişilik sorunları olduğunu düşünüyorum.

  YanıtlayınSil
 4. Ben yarışmada ki herkesin bir kişilik sorunu olduğunu düşünüyorum :D

  YanıtlayınSil
 5. Adını vermek istemeyen kişilik8 Şubat 2016 23:23

  Youtube'de ''kısmetse olur ifşaları'' başlığıyla karşılaştım. Tam da beklediğim gibi hepsi ajans oyuncusu çıktı. İşin ilginç yanı moralim bozuldu o videoları izledikçe yaa haha :))) Eğleniyorduk ne güzel bu gerzekleri izleye izleye. Gerçi biz niye izliyoruz ki bu programları?

  Lanet olsun utandım şu an :(

  YanıtlayınSil
 6. Valla ben hiç utanmıyorum :D aksine bunlar insansa ben başka bir şeyim diye kendimle gurur duyar oldum :D ifşa videolarını gördükten sonra daha da eğlenir oldum üstelik :D

  YanıtlayınSil
 7. Hahahaha ya bende bir videosunu izledim ve 1-2-3 derken bir de baktım ki bağımlısı olmuşum :D Onca zamandır bu insanlar ne diyor böyle diyordum sosyal medyada falan. şimdi kurduyum programın alksdjaskjldsak

  YanıtlayınSil
 8. Dimi dimii bana da aynen öyle oldu işte :D

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top