Tipadam Dizi ve Film Yorumları

15 Şubat 2016 Pazartesi

Lie to Me - Yabancı Dizi Tavsiyesi [2016]


Lie to Me, birbirinden efsane 3 sezonu ile adından oldukça söz ettirmiş bir dizidir. Ülkemizde de izlenmiş sevilmiş bir dizi olmuş olsa da, pek popüler olduğunu söyleyemeyeceğim. Bunun nedeni sezon sayısının az olması veya reklamının iyi yapılmamasından kaynaklı olabilir. Çünkü dizi kalite, akıcılık, sürükleyicilik olarak en iyi dizilerden biri. Üstelik oldukça eğitici bir dizi de. Bu diziyi sırf yalan söyleyen insanları tespit etmekte bilgi edinme amacıyla bile izleyebilirsiniz. 
Evet, yanlış okumadınız. Dizinin ilk sezonunu bitirdikten sonra insanların davranış ve mimiklerine daha fazla dikkat etmeye başlayacaksınız. Çünkü dizi bir Davranış Bilimcisi olan, yalan makinesi lakaplı Paul Ekman'ın hayatından esinlenilmiş ve dizide ki çıkarımlar tamamen bilimsel verilere ve araştırmalara dayalı. 


Dizimizin konusunu özetleyecek olursak, Dr. Cal Lightman ve ekibi; insanların doğru mu yoksa yalan mı söylediklerini tespit etmekte uzmandır. Normal insanlara, hukuk firmalarına, orduya ve hatta hükemete uzmanlıkları ile yardım etmektedirler. 

Dizimizin konusunun kısa olduğuna bakmayın, gelişen olaylar karşısında şaşkınlığa uğrayacaksınız ve şaşkınlığa uğrarken de bir çok şey öğreneceksiniz. Bir yerden sonra sizde insanların yalanlarını tespit edebilmeye başlayınca da işler daha ilginç bir hal alabilir :)
Birde dizi de Dr. Lightman karakterine can veren Tim Roth var. Kendisini tanımayanlar, Tarantino filmlerinin vazgeçilmez oyuncularından biri olduğunu bilmeyenler varsa bile; dizide ki oyunculuğunu gördükten sonra tanıyacaklardır zaten :) 

Son olarak, Sherlock, Mentalist tarzı diziler izlediyseniz ve bunlara benzer yapımlardan hoşlanıyorsanız kaçırmamalısınız :) 

İyi seyirler :) 

Sherlock tarzı dizi tavsiyesi, mentalist tarzı dizi tavsiyesi, yabancı dizi tavsiyeleri 2016, lie to me nasıl bir dizi, sürükleyici dizi tavsiyesi, polisiye dizi tavsiyesi
Lie to Me - Yabancı Dizi Tavsiyesi [2016]
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

5 yorum:

 1. Dün gece preklinikteki asistanlara sövmekten bitap düşmüşken bu yazıyı okudum ve ''psikoloji'' üzerine kurulu dizi/filmleri de sevdiğim için başlamak istedim. Gerçekten ilk bölümü itibariyle fazlasıyla tatmin edici bir yapım oldu benim için dostum. Öneri için çok teşekkür ediyorum. Nasıl olmuşsa gözümden kaçmış bu dizi :) 3 sezon görünüyor ancak iptali söz konusuymuş sanırım. Yine de 3 sezonluk böyle bir dizi gayet iyi gelecektir bana da.

  Hem kişisel gelişim için de hayatımıza katkıda bulunsun biraz :) Öneri için çok teşekkürler. Herkesin mutlaka başlaması gereken bir dizi olduğunu ve arşivine eklemesi gerektiğini düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 2. Hüseyin Gedik16 Şubat 2016 14:51

  Yorumun için teşekkürler, 3 sezon olması güzel aslında. Dizi her ne kadar güzel olsa da yeni bir sezon ile kendini tekrar etmeye baslayacakti. Bu 3 sezonun tadını çıkarmak gerek o yüzden :)

  YanıtlaSil
 3. aslıhan kocahan16 Şubat 2016 16:54

  insanların 10 dakikada ne kadar yalan söyleyebileceği sorusu üzerinden yola çıkan psikolojik
  ağırlıklı bir dizidir. bu tür psikolojik içerikli dizilere ilgisi olan varsa kesinlikle tavsiye ederim

  YanıtlaSil
 4. aslıhan kocahan16 Şubat 2016 16:55

  insanların 10 dakikada ne kadar yalan söyleyebileceği sorusu üzerinden yola çıkan psikolojik ağırlıklı bir dizidir. bu tür psikolojik içerikli dizilere ilgisi olan varsa kesinlikle tavsiye ederimmmm

  YanıtlaSil
 5. yazıda dizinin türkçe karşlığına değinilmemiş ama merak edenler için ben söyleyeyim... lie to me = bana yalan söyle

  YanıtlaSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top