Tipadam Dizi ve Film Yorumları

10 Şubat 2016 Çarşamba

Suits - 2016 Yılının Tavsiye Dizisi (vol.1)

   

Suits, USA Network kanalında yayımlanmakta olan ve gün geçtikçe daha da popüler olan bir dizi. Ülkemizde de geniş bir izleyici kitlesine sahip olan dizi; akıcılığı, sürükleyiciliği, gizemleri, eğlenceli yanları, zeki ve komik karakterleri ile sizi kolayca etkisi altına alıyor. Bir çok farklı unsuru barındıran ve oldukça farklı bir senaryoyu özgün bir şekilde işlerken, yılda 16 bölüm yayımlanıyor ve bu sebeple izleyicinin heyecan ve merak duygusunu hep yüksek tutuyor.

İzlediğim bir çok diziden farklıydı ve alışılmışın dışına çıkmayı başarmıştı Suits. Her dizi de gördüğümüz sıradan aile dramaları, aşk yaralanmaları ve benzeri unsurlar 'en aza' indirgenmiş. Bu tür içerikleri daha çok karakterlerin geçmişleri incelenirken görüyoruz ki bu da seyirciye keyif veren bir durum oluyor.

Ayrıca diziyi izlerken hukuk dışında bir çok konuda da bilgi veriyor. Büyük şirketlerin işleyişi, borsa, rüşvet olayları gibi konularda kitaplarda bulamayacak olduğunuz bilgileri edinmenizi sağlıyor.Konumuza gelecek olursak, olaylar Mike Ross isimli genç arkadaşımızın, elinde şüpheli bir çantayla hiç alakası olmayan bir iş görüşmesinin ortasına dalması ile başlıyor. Kendisine yeni bir yardımcı arayan başarılı avukat Harvey Specter, Mike'a peşinde ki beladan kurtulması için yardım ediyor ve bu sırada ikili arasında bir sürtüşme çıkıyor. Mike, Harvey'den kendisini işe almasını istiyor fakat Harvey, üniversite mezunu bile olmayan birini neden işe alacağını soruyor. İşte burada, Mike Harvey'i etkiliyor ve işe alınıyor.
Sahte belgeler ve diploma ile New York'un en büyük avukatlık hizmeti veren şirketlerinden birinde işe başlayan Mike'ın, Harvey ile birlikte başına gelecek olaylar işte böyle başlıyor.


Yukarıda dizimizin jenerik müziğine göz atarsanız, etkilenebilirsiniz. Ben diziye başlarken en çok jeneriğinden etkilenmiştim. Zaten jenerik çok önemlidir, size ilk bölümden dizinin kalitesi hakkında bilgi verebilir. Dizi de aslında asıl amaç, daha çok para kazanmak; daha yükseğe çıkmak. Diziyi izlerken kendinize soru soracağınız yerler de gelecektir, bir bakıma size bazı dersler verecektir.

Kısacası, farklı bir yapım arayan dizi severlere şiddetle tavsiye ediyorum.

Ve Sherlock, House gibi dizileri izleyip sevenler şimdiye kadar izlemediyseler, koşsunlar derim :)

İyi seyirler...

2016 şubat ayında izlenecek en komik yabancı diziler, 2016 mart ayına özel yabancı diziler, avukatlıkla ilgili en iyi yabancı dizi, hukukla ilgili en güzel diziler
Suits - 2016 Yılının Tavsiye Dizisi (vol.1)
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

4 yorum:

 1. ohaa başta biraz sıkıcı gibi başladı ama güzel bir sezon finali olmuş. en sonunda hafiften bi ağzım açıldı. suits seni seviyorum. bitme hiç.

  YanıtlayınSil
 2. Hüseyin Gedik10 Şubat 2016 18:01

  Bu tür dizilerde ilk sezon genelde sıkıcı olur, özellikle 3. Sezon itibari ile efsaneler arasına adını yazdırmış bir dizi :)

  YanıtlayınSil
 3. bu diziyi bayağı övenler var. hatta o kadar ileri gidenler var ki, Suits Game Of Thrones dan daha iyi dinler bile duydum. harbiden öyle mi merak ediyorum :)

  YanıtlayınSil
 4. Game of Thrones ile uzaktan yakından ilgisi yok ama kalite açısından altta kalmaz diyebilirim :) Yazının sahibi olan Hüseyin'in yerine yazıyor gibi oldum ama dayanamadım kusura bakmayın lütfen :) Özellikle büyük bir Suits hayranı olarak, kesinlikle herkesin izlemesini öneririm. Evet pek bilinmiyor, yıllardır da durum böyle ama bir gün mutlaka patlama yapacak. Buna inancım sonsuz!

  Lütfen Game of Thrones ile de karıştırmayın bir daha. O kıyası görünce kalpten gidiyordum vallahi... :)))

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top