Tipadam Dizi ve Film Yorumları

10 Şubat 2016 Çarşamba

The Shannara Chronicles - 2016 Yılının Tavsiye Dizisi (vol.3)The Shannara Chronicles, MTV kanalının yeni televizyon dizisi. Dünyaca ünlü bir kitap serisinde uyarlanan dizi, ilk bölümünden itirabaren çok olumlu yorumlar aldı ve belirli bir hayran kitlesine ulaştı bile.

İlk bölümler de bazı kesimler diziyi, 11-17 yaş arasına hitap ediyor, diye eleştirmişti. Fakat diziye harcanan emeği ve kaliteyi gördükçe bu tür eleştirilerde son buldu. Ekip işini hakkıyla yapıyor diyebiliriz. Üstelik ekipte çoğumuzun tanıdığı bir isim var, Manu Bennett. Spartacus'te Crixus olarak çok iyi işler çıkarıp hepimizin gönlünde taht kurmuş olan oyuncu, yeni dizisi olan The Shannara Chronicles'ta da harika işler çıkarmaya devam ediyor. Öyle ki, diziyi daha izlenebilir kılıyor.

Dizi, fantastik bir macerayı konu alıyor. Ben dizinin yayınlanan ilk bölümlerini görünce, film olduğunu sanmıştım. Kalite olarak üst düzey bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.


Dizimizde olaylar günümüzden binlerce yıl sonrasında geçiyor. Zaman geçtikçe her şey değişmiş, yeni bir insan türü olan Elfler ortaya çıkmıştır. Elfler, çok uzun zaman önce Şeytanlarla verdikleri savaşı güç bela kazanmışlardır ve tüm şeytanları Demon World adı verilen bir yere hapsetmişlerdir. Demon World'u kilitli tutan şey ise, oldukça yaşlı olan sihirli bir ağaçtır. Fakat ağaç ölmeye başladığı için Şeytanların bazıları Demon World'den kaçmayı başarırlar ve gün geçtikçe daha çok şeytan dünyaya gelmeye devam etmektedir. Yeni bir ağaç dikip şeytanları tekrar hapsetmeleri gereken  Elflerden, Elves isimli genç kızımız aldığı görüler doğrultusunda bir yolculuğa çıkar. Amacı tohumu bulmaktır. Kendisine Will Ohmsford isimli bir genç ve büyük bir büyücü eşlik etmektedir. Yolculuk, bir çok macerayı da peşinden getirecektir.Konuyu bu şekilde özetleyebiliriz arkadaşlar.

Bir diziye başlarken, öncelikle ne istediğinizi bilmeniz gerekir. Sonuçta o diziyi izlerken zaman harcayacaksınız. Ve bu dizi de bulacaklarınız; güzel bir macera, epik sahneler, hüzün, eğlence, sizi şaşırtacak olan sonlar, arkadaşlık, bağlılık ve aşk olacaktır. Eğer aranızda Merlin dizisini izleyenler varsa, The Shannara Chronicles'ı gerçekten sevecektir.

Aşağıdan fragmanı da izleyin ve daha sonra kararınızı verin :)


2016 tavsiye diziler, Merlin tarzı diziler, izlenmesi gereken diziler, yabancı dizi tavsiyesi, fantastik dizi tavsiyesi, Manu Bennett dizileri, 2016 aksiyon/savaş en iyi yabancı dizi
The Shannara Chronicles - 2016 Yılının Tavsiye Dizisi (vol.3)
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

5 yorum:

 1. filmin konusu ilgimi çekti senaryosu çok yaratıcı bir şekilde yazılmış

  YanıtlayınSil
 2. Hüseyin Gedik10 Şubat 2016 21:30

  1970'ler de yayınlanmış aynı isimli kitap serisinden uyarlanma. Kitabı halen daha en çok satanlar listesinde

  YanıtlayınSil
 3. bu ayrıntıyı bilmiyordum ama benm gibi kitap okumaktan hoşlanmayanlar kitabını alıp okumak yerine filmi tercih edecektir :)))

  YanıtlayınSil
 4. aslıhan kocahan11 Şubat 2016 14:50

  elfler diye vir şeyin olup olmadığını ciddi ciddi merak ettim ve araştırdım tarihte var mıdır yok mudur diye. tahminim doğru çıktı. eski zamanlarda iskandinav, anglo sakson ve cermen kültür kollarına ayrılan kuzey kültürününkültüründe var olan bir figürmüş bu elfler. :) yani senarist filmi yazarken bu elf karakterini kendisi uydurmamış anlaşılan. var olan bir figürden yola çıkarak filmi yazmış. yeni bir dizi üretmek için akıllıca bir hamle bana göre :)

  YanıtlayınSil
 5. Hüseyin Gedik11 Şubat 2016 20:14

  Mitoloji de elfler, uzun boylu ve uzun kulaklı olup çok uzun yıllarca yaşayan ve gizli mistik bilgilere sahip olan yaratıklar. Bir çok efsane de yer almaktalar zaten :)
  Mesela yüzüklerin efendisinde ki Gandalf karakterini araştırsan o da efsaneler de adı geçen bi karakterdir :)
  Bilgi için teşekkürler, severim böyle şeyleri :)

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top