Tipadam Dizi ve Film Yorumları

6 Şubat 2016 Cumartesi

THY, Batman ve Superman : Adaletin Şafağı Filmine Sponsor Oldu

Türk Hava Yolları, Warner Bros ile ortalık anlaşması imzalayarak bir türk şirketi ve türk markası olarak yine bir ilke imza attı. Daha önceden avrupanun ve dünyanın önde gelen spor kulüplerine sponsorluk yapan Türk  Hava Yolları ayrıca dünya genelinde ses getiren çeşitli organizsyonlara yaptığı sponsorluklar ile ilgileri üzeri çekmişti.

Şirket, Ocak 2016 itibariyle yıllardan beridir 7'den 70' kadar herkesin bildiği iki sanal kahraman olan Batman ve Superman'ın beraber yer aldığı "Adaletin Şafağı" filminin resmi sponsorluğu için Warner Bros ile ortalık anlaşması imzaladığını duyurdu.Türk Hava Yolları imzaladığı bu anlaşma sonucunda ise Boeing-777 tipli uçaklarının tasarımını Adaletin Şafağı filmine uygun olarak tasarladı.

THY yöneticileri, marka bilinirliliği açısından bu tür anlaşmaların şirket adına ve dolayısıyla de ülke ekonomosi adına uzun vadede getirileri olacağını savunuyorlar.

Elbetteki globalleşme ve bilinirlilik çok önemli kavramlardır. Özellikle de Türk Hava Yolları gibi sadece ülke bazında değil, dünyaya açılmış bir şirketin bu tip yatırımları yapması kısa vadede maliyetli gibi görünsede uzun vadede şirkete faydaları olacaktır. Globalleşen şirketlerin bu tip anlaşmalar yapması veya bu tarz çok ses getirecek anlaşmalara konu olması bile şirket için artı bir puandır.Sunulan kaliteli hizmet ve yapılan doğru reklam yatırımları ile Türk Hava Yolları'nın önü açık ve büyüme yolunda emin adımlarla büyüdüğünü söylesek yanlış olmaz.

THY yönetim kurulu başkanı M. İlker Aycı konu ile ilgili olarak, "Warner Bros ile bir ortaklığa imza attık. Yaptığımız bu ortaklık sayesinde hem filmin Amerika'daki galasında hem Londra'daki galasında THY havayolu resmi sponsoru olarak yer alacak" açıklamasında bulundu.

THY'li Batman ve Superman filmine ait fragmanı aşağıdaki videodan izleyebilirsin :
Bayrak asan amca görselini de bir takipçimizin isteği üzerine aşağı ekledim.
Bu gurur hepimizin. :)
THY, Batman ve Superman : Adaletin Şafağı Filmine Sponsor Oldu
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

5 yorum:

 1. THY bu aralar inanılmaz reklam yatırımları yapıyor. Özellikle dün geceki şovlarıyla da Amerika da aşırı ses getirdiler diyebiliriz. Bu yazıdan sonra da yorum olarak Türk bayrağı asan amcayı eklemek isterdim :))))

  YanıtlayınSil
 2. Hüseyin Gedik10 Şubat 2016 18:49

  Ülkemiz insanının THY yi arayarak Gotham ve Metropolis e gitmek üzere bilet istemesi üzerine sirketin 'Bu şehirler hayal ürünüdür' açıklamasını yapmak zorunda kalmış olduğu sponsorluk :)

  YanıtlayınSil
 3. Yazıyı yazdıktan sonra dediğin konuyla ilgili ben de bir haber okumuştum. O yüzden yazıda değinemedim. Çok garip bir durum. Bunu yapanlar Türk Hava Yolları'nı trollemeye çalışıyorlar gibime geldi. :)

  YanıtlayınSil
 4. Oldukça yaratıcı :) Yazıyı yazdığım sırada aklıma gelmedi ama bahsettiğiniz görsel mizahi açıdan konuya çok iyi gidecek bir görsel olabilirdi. :)

  YanıtlayınSil
 5. Hüseyin Gedik13 Şubat 2016 19:05

  Büyük ihtimalle öyledir ama çok komik bi durum ya :D

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top