Tipadam Dizi ve Film Yorumları

4 Mart 2016 Cuma

Mısır Tanrıları/Gods of Egypt Nasıl Bir Film? [ Film Önerisi ]


Öncelikle filme giderken herhangi bir tavsiye ya da bir fikir sahibi olmadığımı belirtmem gerekiyor. Alel acele verilen ani bir karar sonucu sinemaya gitmeye karar verince en uygun olan sinema saati hangi filminse ona giriliyormuş :) Bizim şansımıza da Mısır Tanrıları düştü. 

Öncelikle oyunculardan sonra da konusundan az buçuk bahsedeyim. Önceliği oyunculara verdim çünkü filmde bir Gerard Butler gerçeği var...! Kendiai genç kızlarımızın ve çoğu mizahi esprinin 'THİS İS SPARTA ULAN' ıdır. Ayağıyla tepeleme herifi dipsiz kuyuya ittiğinden beridir gönlümüzde bir kaslı abi olarak yer etmiştir. Gelelim oyunculuğuna... Filmde kötü bir Tanrıyı canlandırdığı için tam bir 'kötü adam' imajı çizmesi gerekiyordu ki herif imaj çizmemiş 'olmuş' yani. Bildiğin Tanrı Set olmuş. Çöllerin Tanrısı :) Issızlık abidesi :) 

Filme girerken konuyla alakalı hiç bir fikrim olmadığı için önceleri tatlış bir espri sergikeyen Set abimiz 'sen de mi Brütüs?' Hesabına girince bir şaşırmadım değil. Ama yakışmış aslanıma! 

Diğer oyunculara gelirsek, tek tek isimlerini saymayacağım ama hepsi çok iyi bir oyunculuk sergilemiş... Film hem gafif kararında bir mizah, hem de aksiyonun dibini kullanmış. Daha aksiyonlu filmler görmedim değil ama bu filmde silah yerine kılıç, yumruk yerine Tanrıların şekil değiştiren halleri vardı. 

Bir de miyolojik öykülerin harmanlanmış halini izliyoruz filmde... 

Konusu özet olarak şu:

Set, karanlığın acımazsız tanrısı, Mısır tahtını devralır. Barışçıl ve varlıklı olan imparatorluğu yıkar, kargaşa ve çatışmaların içine düşürür. Birkaç cesur isyancı Set’in karşısındadır. Sevgilisi tanrı tarafından tutsak edilen genç bir hırsız, Set’i tahtan indirmek ve yenmek için güçlü tanrı Horus’tan yardımını ister. Bu olağanüstü aksiyon-macera filminde, insanoğlunun hayatta kalmak için aşkını kurtarmaya çalışan bir ölümlü kahramana olan Bek’e bel bağlamasını konu alınıyor.

Konusundan anlayacağını gibi çok fantastik bir film sizleri bekliyor. Ama ben söylemeden edemeyeceğim filmde en çok sevdiğim karakter bilgelik tanrısı Thort idi :)Ben hayatımda bu kadar egoist ve bilmişlik taslayan bir kişi görmedim :D Filme mizah katıyor resmen:) 

Fragmanı da şuraya bırakıyorum. Beğenirseniz sinemada hala gösterimde ;)
Mısır Tanrıları/Gods of Egypt Nasıl Bir Film? [ Film Önerisi ]
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. bir mısır tanrıları bir de yunan tanrıları zaten. bir film daha çıkarıp bunları kapıştırsınlar bence :)

    YanıtlayınSil
  2. bu filmi bende izledim izlemeyenlere tavsiye ederim. en azından boşa zaman kaybı yaratan filmler gibi değil. film arayışında olanlar için şahsen öneririm

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top