Tipadam Dizi ve Film Yorumları

25 Haziran 2016 Cumartesi

Bu Yaz İzleyebileceğiniz Diziler TipAdam'dan - 2016 Tavsiye DizilerMerhaba arkadaşlar, malumunuz okulların kapanmasıyla bir çoğumuz zamanımızın büyük kısmını evde geçirmeye başladık. Ve eminim ki dizi sever olan arkadaşlarımız 'ne izlesem?' diye düşünmeye de başlamıştır. İşte bu sorunun cevabını bulmanıza yardımcı olmak için, TipAdam editörlerinin sizler için yazmış olduğu inceleme yazılarından en sevdiğim dizileri derledim. Umarım bu yaz izlemek için bir şeyler bulabilirsiniz :)

1- Vikings 

Bir çoğunuz bu dizinin adını duymuş, belki de konusunu incelemişsindir. Başladığı günden beri giderek artan bir hayran kitlesi edinen dizi bizleri Vikinglerin 9-10. Yüzyıllarda yaptıkları yağmalara götürüyor. Ragnar Lothbrok önderliğinde 'Yeni Dünya' olarak andıkları Britanya'yı keşfeden Vikingler, tüm Avrupa'yı kasıp kavuracak saldırı ve yağmalarıyla sizleri ekrana kitlemeyi başaracaktır. 
Detaylı analiz için;

2- Sherlock

Arthur Conan Doyle'un 1890'larda yayımladığı Sherlock Holmes'un maceralarını, günümüzle çok iyi şekilde harmanlayıp ekranlara getiren Sherlock; sizlere gizem dolu dakikalar yaşatırken bir taraftanda hayatınızda karşılaştığınız detayların aslında ne kadar önemli olduklarını hatırlatacak. Benim en merakla beklediğim dizilerden biri olduğunu da söylemek istiyorum ki kendileri 'iki yılda üç' bölüm yayınlıyorlar. 
Detaylı analiz için;
3- Lie to Me

Türkçe'ye 'Bana Yalan Söyle'(hani yiyosa gibisinden) olarak çevrilen dizi, Dr. Cal Lightman ve ekibinin insanların davranışlarını inceleyerek doğru mu yoksa yalan mı söylediklerini tespit etmelerini ve bu tespitler sonucunda birbirinden ilginç ve farklı davaları nasıl çözüme kavuşturduklarını izliyoruz. Kişisel gelişim için de faydalı bir yapıt olan Lie to Me, sizi ekran başına kilitleme konusunda da ayrıca çok iyi.
Detaylı analiz için;
4- Marco Polo

Ünlü gezgin Marco Polo'yu duyan duymayan herkesin ilgi çekici bulacağı dizi de, Marco'nun Moğollar ile birlikte yaptığı keşifler ve maceralar konu edinilmiş. Bir taraftan Moğollar ve Orta Asya kültürünü ekrana harika şekilde yansıtmayı başaran dizi, bir yandan da müthiş oyunculukları ve harika atmosferi ile sizleri için çekmeyi başarıyor. 
Detaylı analiz için;
5-  Gotham

Hepimiz 'Batman' ismini duymuşuzdur. Çizgiroman tarihinin en popüler karakterlerinden birisidir Batman, bir çok kez çizgidizileri ve filmleri çekilmiştir. 
İşte Gotham, Batman'in geceleri suçluları avladığı karanlık şehir; bize Batman öncesi şehrin nasıl olduğunu anlatıyor. Yani 'Batman yokken Gotham nasıldı?' diyebiliriz konusuna. Fakat tabii ki bu kadarla sınırlı değil.
Batman'in bir çok düşmanının nasıl kötü adama dönüştüğünü ve Jim Gordon'ın şehir için ne fedakarlıklar yaptığını, Bruce Wayne'in Batman olma yolunda attığı adımları da görebiliyoruz dizi de.
Konusu dışında oldukça karanlık ve içine çeken bir atmosfere sahip olan dizi, oyunculuklarıyla da övgüyü hak ediyor. Yazı geçirmek için güzel bir yapım.
Detaylı analiz için;
6- The Misfits

Bir İngiliz dizisi olan Misfits, bilimkurgu ve komedi türünün güzelce harmanlanmasıyla dikkat çekiyor. Bir grup gencin bir tür meteor yağmuru sonucu süper güçler kazanmasıyla başlayan olaylar zinciri, sizleri hem güldürecek hem şaşırtaracak hem üzecek hem... yani aradığınız bir çok özellik bu dizi de mevcut. 
Detaylı analiz için;
7- The Preacher 

Tüm canlılara söylediğini yaptırma gücüne sahip bir din adamı olan Jesse Curter, aynı zamanda çok kirli bir geçmişe de sahiptir. 
İnceleme yazısını bizzat yazdığım dizi şuanda 4. bölümünde, yeni bir dizi. Yaz dizisi olarak piyasaya sürüldüğü için izlemenizi tavsiye ediyorum. Oldukça farklı bir yapım olduğunu söyleyebilirim ancak konusu henüz tam olarak belli edilmedi. 
Detaylı analiz için;
8- The Shannara Chronicles

Elfler, insanlar, fantastik kötü canavarlar, kılıçlar, büyüler... 
Oldukça hoş bir atmosfere ve bir diziye göre yeterli efektlere olan yapım, konusuyla da oldukça dikkat çekiyor. İyi bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizi, evrenin farklı olmasıyla sizi içine çekmeyi başarıyor. 
Detaylı analiz için;

_______________________________________________________________________________

İzlediğim dizilere göre oluşturduğum dizileri toplamış olduğum yazının sonuna geldik arkadaşlar. 
Eğer bu dizilerden hiçbirini izlemeyi düşünmediyseniz veya daha fazlasına ihtiyacını varsa, daha fazlasını TipAdam blogumuzda daha fazla dolaşarak bulabilirsiniz. 
Ayrıca hazırlamış olduğum bir diğer listeye de aşağıda ki bağlantıdan ulaşabilirsiniz, sağlıcakla kalın :)
2016 yabancı dizi tavsiyeleri, yabancı dizi tavsiye, fantastik dizi tavsiye, macera dizi tavsiye, breaking bad tarzı diziler, spartacus tarzı diziler, yabancı dizi tavsiyeleri 2016, game of thrones tarzı diziler, en iyi yabancı diziler, yaz için diziler, aşk dizisi tavsiyeleri, lie to me, marco polo, misfits
Bu Yaz İzleyebileceğiniz Diziler TipAdam'dan - 2016 Tavsiye Diziler
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

1 yorum:

  1. bu siteyi pek çözemedim ama herkesin sorularını cevaplıyorsunuz ve saçma yorum yapan insanlara kibar davranıyorsunuz bu kadar sakin ve iyi olmanın sırrı nedir

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top