Tipadam Dizi ve Film Yorumları

19 Haziran 2016 Pazar

The Preacher - Yabancı Dizi TavsiyesiThe Preacher, AMC'nin yeni yaz sezonu dizilerinden biri olarak yaklaşık 1 ay önce ekranlarda bizlerle buluşmuştu. DC'nin çizgiroman evreninden uyarlanan dizi, gerçekten bir uyarlama olarak televizyona aktarılmış ki çizgiromanda gerçekleşen olaylar dizide farklı şekillerde vuku buluyor. Bu farklılıkların başında da, dizinin konusu geliyor.
Açıkçası 3. bölümü izlemiş olmama rağmen dizinin konusunu anlamadığımı söylemeliyim. Öyle ki dizi de bize ucu açık bir şeyler bırakıp, konusu hakkında bir bilgi vermedi. Ancak dizi yayınlanmadan önce internette hakkında yazılan yazılarda dizinin konusu değil; çizgiromanın konusu verilmiş. Eğer ilerleyen bölümlerde dizi çizgiromana göre ilerlemeye devam ederse konusu şöyle olacak gibi duruyor:
Jesse Custer, geçmişinde oldukça kötü işler yapmış bir adamdır ve bunu düzeltmek için tıpkı babası gibi bir rahip olmaya karar verir. Rahip olduktan sonra büyüdüğü kasabaya dönüp kilisenin başına geçen Jesse, farkında olmasa da içinde 'Genesis' isimli bir melek taşımaktadır. Öyle ki Tanrı cenneti terk etmiştir ve Genesis onu yeniden bulmak istemektedir. Jesse ise Genesis'i algılamaya başladıktan sonra, bu görevde ona yardım etmeye başlar. Kendisine eski kız arkadaşı Tulip ve yeni tanıştığı bir vampir olan Cassidy yardım edecektir.


Dizinin konusu gayet farklı ve dikkat çekici duruyor, ancak dizinin ağır ileryişinden olsa gerek; 3. bölümde olmama rağmen henüz bu konuya giriş yapılmadı. Ağır ilerleyişi derken de, dizinin sıkıcı olduğu fikrine kapılmayın arkadaşlar; özellikle Cassidy karakteri diziye çok güzel renk katıyor, bizi eğlendiriyor. Benim bahsettiğim ağırlık karakterleri sindire sindire işleyip bizlere alıştırmaları, aynı zamanda karakterleri 'birbirlerine' alıştırmaları.
Bunların dışında dizi hakkında söylemek istediğim bir şey daha var; o da ilk bölümün çok arada bırakıyor olması. Yani ilk bölümü izleyip çok beğenen de var, 'yok bu dizi olmamış' diyende var... Fakat ben ilk bölümden daha herhangi bir yargıya varmayı sevmediğimden, 3. bölüme kadar izlemiş bulundum ve kesinlikle pişman değilim. Dizinin evreni her bölümde sizi daha da içine çekmeyi ve büyülemeyi başarmış.

Fragmanı eklemeden önce, eğer 'izlesem mi?' diye ikilemde kaldıysanız; bence izleyin derim. Çünkü diziyi sevmezseniz bile kaliteli oyunculuklar ve göz doyuran sahneler izlemiş olursunuz.Eğer sizde diziyi izlediyseniz veya bu yazıyı okuduktan sonra izlerseniz; yorumlarınızı beklerim. Hepinize iyi seyirler, iyi günler.


The Preacher, Dizi tavsiyesi, yabancı dizi tavsiyesi, dram dizisi tavsiye, 2016 dizi tavsiyeleri, 2016 yabancı dizi tavsiyesi, fantastik dizi tavsiyesi

The Preacher - Yabancı Dizi Tavsiyesi
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

1 yorum:

  1. mesele amc olunca, kötü dizi çıkmaz ki bunlardan arkadaş...

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top