Tipadam Dizi ve Film Yorumları

23 Temmuz 2016 Cumartesi

Aradım, Buldum, Okudum!

‘’20 yıl sonra nerede olacaksın? Teste başla ve öğren!’’

Bu aralar sağımız solumuz bu tarz başlıklara sahip pek çok online test ile dolu. Bazıları işin suyunu çıkarmış olsa da ben bu tarz testleri çözmekten oldukça keyif alıyorum.


Sadece testlerle de sınırlı değilim. Aslına bakarsanız internet benim için kelimenin tam anlamıyla bir ev gibi. Bilgisayarımın başında ya da elimde tuttuğum akıllı telefonum vasıtasıyla hemen her şeyi gerçekleştirebilmem mümkün. Ama illa belirli bir alandan bahsetmem gerekecekse internet üzerinde yapmaktan en keyif aldığı şey sosyal içerik sitelerinde gezinmek. Sosyal içerik sitelerinden kastım ise; güncel haberlere sahip olan, birden fazla konuya değinip çeşitliliği olan, okurken hem eğlendiren hem de bilgilendiren siteler. İnternet üzerinde bu tarz sitelere sıkça rastlıyorsunuzdur, hatta aranızda bu sitelerden bazılarını gün aşırı olarak kullananlarınız da vardır eminim.

İnternet üzerinde değişik aramalar yapmaktan hoşlanıyorum. Değişikten kastım ise tamamen çeşitlilik. Belirli alanlara bağlı kalmayı sevmiyorum. Bu yüzden sanırım en çok ziyaret ettiğim ve kullandığım siteler haber siteleri. Bu haber siteleri içinde kendi istediğiniz haberi okuyabilirsiniz elbet fakat ben genel olarak sitenin ara yüzlerinden ziyade ana ekranında haber çeşitliliği görme taraftarıyım. Demek istediğim teker teker okumak istediğim türde haberleri bulmak yerine hem ilgimi çekebilecek olanları hem de ilgi alanımdakileri bir arada bulabilmek. Kulağa biraz karışık ve olması güç gibi gelse de benim gibi böyle bir site arayanlara mükemmel bir haberim var.

Yine bir gün internette gezinirken Neotempo adında bir siteye rastladım. Neotempo yukarıda size bahsettiğim her şeyi içerisinde barındıran bir site. Açıkçası daha önce takip ettiğim siteler arasında bu özelliklere sahip olan yerli hiçbir site yoktu. Yerli bir site bulmak ve dahası bulduktan sonra beklentilerimi tam anlamıyla karşılaması kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. İçeriklerin bol görsel ve samimi bir dille hazırlanması benim için çok önemli. Neotempo bu konuda oldukça başarılı. Ayrıca ana ekranlarının yanı sıra düzenli kategorileri ile de artı puan adı benden. Yazımın en başında belirtmiştim, online ortamda hazırlanmış olan testlere ayrı bir zaafım var diye. Neotempo’nun sadece bu tarz testleri barındıran ayrı bir kategorisinin olması ise benim için biçilmiş kaftan oldu doğrusu. Bu kadar anlattığım bu sosyal içerik sitesine buraya tıklayarak siz de göz atabilirsiniz.
Aradım, Buldum, Okudum!
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top