Tipadam Dizi ve Film Yorumları

24 Ağustos 2016 Çarşamba

3D Yazıcı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Robotik, çağımızın en ilgi duyulan alanlarından biri olarak göze çarpmaktadır. Öyle ki günümüzde bazı üniversitelerde öğrencilerin, bu alanda projeler geliştirebilmesi adına robotik dersleri verilmektedir. Hatta bazı özel okullar elektroniğe ilgiyi arttırıp, geleceğin mucitlerini küçük yaştan eğitmek için öğrencileri robotik ile ilgili projeler yapmaları yönünde teşvik ediyorlar.

Robotistan denince akla ilk başlarda elbette ki robotik ekipmanları satan bir internet sitesi gelse de bunun haricinde, çağımızın en önemli buluşlarından biri olarak gösterilen 3D yazıcı çeşitleri de yine robotistan üzerinden satılmaktadır. Neredeyse 3D yazıcının ne olduğunu ve işe yaradığını bilmeyen yoktur diye düşünüyorum ama ben yinede ufak bir tanım yapayım.


3D yazıcılar, sanal ortamda tasarlanan bir şeklin, elle tutulur bir cisim olarak yazıcıdan çıkarılmasını sağlayan cihazlardır. Örneğin bir vazo veya bir kalemi 3 boyutlu olarak bilgisayarınızda tasarladınız 3 boyutlu çıktı alan bir yazıcınız varsa bu sanal ortamda olan tasarımı, gerçek hayatta elle tutulur bir cisim haline getirebilmeniz 3D tarayıcılarla mümkün olabilmektedir.

3D yazıcıların çok farklı tür ve tekniklerle çıktı alabilen çeşitleri mevucttur. Bu yazıcıların çeşitli türlerde olması, elbette 3 boyutlu yazıcılar arası fiyat çeşitliliklerinin oluşmasını da beraberinde getirmektedir. Robotistan sitesi üzerinden farklı tür ve fiyat aralıklarındaki 3D yazıcıları inceleyebilir ve size en uygun olanını alabilirsiniz. Aynı gün kargolama hizmetini ve uygun kargo maliyetinin olması da Robotistan'ı seçmeniz için sayılabilecek sebepler arasında gösterilebilir. Ödemelerinizi ise ister peşin, isterseniz de kredi kartı aracılığıyla taksitlere bölerek yapabilirsiniz.
3D Yazıcı Nedir ve Ne İşe Yarar?
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top