Tipadam Dizi ve Film Yorumları

17 Eylül 2016 Cumartesi

Sublime Text Lisans Key Girişi Yaparken Çökme Sorunu ve Çözümü

Sublime Text kodlama yaparken tercih edilen yüzlerce editörden biridir. Lisanslı bir Sublime Text editörüne sahip olsanız bile editörü full sürüm ile kullanmaya devam etmek için, her güncelleme sonrasında tekrardan yeni bir lisans anahtarına ihtiyacınız vardır.

Sublime Text editörünü güncelledikten sonra karşılaşılan en saçma sapan sorunlardan biri, güncelleme sonrasında elinizdeki güncel key ile programı full yapamıyorsunuz. Çünkü her lisans girişinde muhtemelen siz de çökme sorunu ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Uzunca araştırmalar sonucunda bu probleme, eski Sublime Text sürümüne ait lisansın sebep olduğunu farkettim.


Sublime Text'te lisans  anahtarı girişi yaparken çökme sorunu yaşamamak için, yeni bir Sublime Text güncellemesi yapmadan önce, bir önceki sublim text sürümünde "Remove License" yapmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra editörü güncellemeniz gerekiyor. Şayet "Remove License" yapmadan güncelleme işlemi gerçekleştirdiyseniz, önceki sürümü tekrar yükleyin ve tekrardan lisanslayın. Daha sonrasında ise "Remove License" kısmına tıkladıktan sonra Sublimte Text editörünü güncelleyin. Güncelleme bittikten sonra yeni sürümün lisans keyini sorunsuz bir şekilde girebilirsiniz.
Sublime Text Lisans Key Girişi Yaparken Çökme Sorunu ve Çözümü
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top