Tipadam Dizi ve Film Yorumları

19 Eylül 2016 Pazartesi

YouTube Kanal İşleri Para Kazandırıyor Mu? Bu İşe Girmek İçin Ne Yapmalıyız?

Evvvveeet selamlar arkadaşlar, yeni bir ilginç konumuzla daha birlikteyiz!

Bu konuyu nasıl mı açıyorum? Kafası oldukça iyi bir adamdan dinleyeceksiniz bu konuyu :) Evet uzun aradan sonra yazılara başlamak için bu anı beklediğim doğrudur. Gerçi geçiş işleriymiş, ev tutmakmış falan derken bayağı boşladım buraları ama olsun, girişi YouTube üzerinden yapma kararı aldım. Neden mi? Çünkü bende aynı işe giriyorum...


İlk olarak işe YouTube'den kanal açma işlemiyle başlayacağız. Bazı sitelerden alıntılar yapacağım ama olsun, bu kafayla böylesi de iyidir beyler; bana güvenin. O siteler de ''canın sağolsun kaaarşim'' diyecektir bana. Aşırı inandım şu an. Ya da yorumlardan sövebilirsiniz, canımsınız. Neyse yavaştan olaya giriyorum arkadaşlar, beni dikkatle dinleyin; ufak ufak alıntılar yapacağım bu arada, dalga geçtim az önce. Yoksa emeğe saygımız sonsuz pek tabi. Neyse;

İlk olarak yeni bir Gmail hesabı oluşturuyoruz canlar. Eskisi olmaz mı? diye sorduğunuzu görür gibiyim. Olur ama gerek yok, ne olur ne olmaz. Siz yeni sıfırdan tertemiz bir hesap açın da daha sonra sorun yaşama gibi durumlar söz konusu olmasın. Neyse, şunu da belirtmeliyim ki yeni bir Gmail hesabı açtığınızda; ileride o hesabı satarken, geçmişinize dair kafanızda soru işaretleri falan da kalmayacaktır böylece. Malum YouTube üzerinde neler izliyorsunuz Allah bilir hahaha ;) Neyse şımarmayalım ve devam edelim. Gmail'den yeni hesap açarken ülke kısmına Amerika diyoruz dostlar, Türkiye yok! Aman milliyetçilik damarlarınız kabarmasın, burada amaç daha çok para kazanmak! Eee adamlar bize her türlü tav, yapacak bir şey yok. Neyse her türlü Amerika'dan yürüyoruz unutmayın, sonrası mı? Devam ediyorum sakin! Burayı hallettiysek bir sonraki mühim kısım ise, telefon onay kısmı. Bu kısım için kesinlikle doğru ve kullandığınız bir telefon numarası girmelisiniz. Çünkü gerek mailin açılışı aşamasında gerekse de daha sonraki güvenlik tedbirleri sırasında bu numara size lazım olacak. Ancak burada Amerika kaynaklı bir telefon numarası girmenize gerek yok. Kendi kullandığınız numarayı girmeniz yeterli.

Bu kısmı da hallettiyseniz artık mail adresinizi açabilir ve YouTube’a girebilirsiniz. Youtube’a girdiğiniz zaman sağ üst taraftaki mail adresinize tıklayın (eğer giriş yapılmadıysa giriş yapın, farklı bir mail adresi varsa yeni açtığınız mail adresine geçiş yapın) ve orada yazan kanal oluştur kısmına tıklayın ve kanalınız için düşündüğünüz ismi ve diğer istenilen bilgileri girin ve kanalınızı oluşturun.

Vee kanalı oluşturduk! Bakın ABD temeli oluşturduk ha, aman hata yapmayın. Eğer bu aşamada bir sıkıntı yoksa şimdi kanalınızı Adsense’e bağlamanız gerekiyor. Adsense hakkında bilgisi olamayan, Adsense Nedir? diye soranlar için daha sonra detaylı olarak Adsense reklam platformunu da açıklayacağız. Ancak şimdilik kısa bahsetmemiz gerekirse, Adsense Google’ın reklam servisidir ve bu konuda dünyada bir numaradır. Yayımcılara reklamlara tıklanması karşılığında ödeme yapar. Daha önce internet sitelerinde hizmet veren servis, Youtube’un Google tarafından satın alınmasıyla birlikte Youtube’da da hizmet vermeye başladı. Peki Youtube Para Kazanma aşamasında Adsense’nin rolü nedir?

Oldukça önemlidir kardeşlerim. Çünkü video izleme sayısına göre adsense üzerinden para kazanacak ve gelirinizi arttıracaksınız. Ve unutmayın ki bu sadece size adsense üzerinden gelecek paradır! Bir de üstüne subliminal reklamlar aldınız mı ''Nedir?'' kanalı gibi, oooohhhh keyfinize diyecek kalmaz!


Dikkat Etmemiz Gereken Bir Şey Var Mı Kardeş?

 Dikkat etmeniz gereken birkaç şeyi de hemen söyleyelim. Öncelikle kesinlikle internette bulduğunuz videoları yükleyerek bir kanal oluşturmaya çalışmayın. Çünkü er ya da geç bu şekilde koyduğunuz videolar için asıl sahipleri size telif uyarısı gönderecektir. 3 Telif uyarısı aldığınız zaman kanalınız bir daha açılmamak üzere kapanır. Her ne kadar 1 sene sonra açılır diye bir kural varsa da Youtube bu kurala pek uymuyor. Bunun yerine kendi özgün videolarınızı hazırlayarak koymaya özen gösterin.

Ayrıca daha önce ban yediğiniz bir kanalınız varsa, ona dair yeni kanalınızla hiçbir bağlantı oluşturmayın ve hesaplarınıza da dikkat edin dostlar! Eğer aklınızda herhangi bir soru işareti olursa da aşağıdaki ''yorum'' kısmından yardırmayı unutmayın.

Hepiniz canımsınız, bol kazançlar şimdiden!

Youtube kanalları hakkında hileler, YouTube para kazanma sanatı, Nasıl youtube kanalı açarım, en çok para kazandıran youtube kanalları
YouTube Kanal İşleri Para Kazandırıyor Mu? Bu İşe Girmek İçin Ne Yapmalıyız?
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top