Tipadam Dizi ve Film Yorumları

17 Ekim 2016 Pazartesi

Animal Kingdom Nasıl Bir Dizi? Konusu ve Detaylı Analizi [Tavsiye]


Sene 2010. David Michold sahnede.. Deneyimli yönetmen bizlere suç konulu filmini sunuyor. Eleştirmenler o sıralar çok fazla film dalı olan suç kategori filmlerinden bunalmış vaziyette istemsizce filmi bekliyor. Ama bir sorun var daha doğrusu tatlı bir sorun. Film çok farklı ve eleştirmenler filmin hakkını oldukça vererek iyi bir kanaat oluşturuyor. Bununla da sınırlı kalmıyor Oscar ödülünde ''En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu'' adayı oluyor Jacki Weaver. Tabi o dönem HBO adlı kanalımız reytingleri sırtlamış götürüyor.. The Wire, Shield, Rome. Köşede bir kanal duruyor parmakla sayılacak kadar ünlü dizileri var. Hemen kolları sıvıyor ve uzunca mücadele verecek bir yola koyuluyor kanalımız. O kanal hangisi mi? Tabi ki TNT... 

Tnt 2016 yılında bombayı patlatıyor ve uzun yıllar boyunca gayret ettiği dizinin çekimlerine başlıyor. Animal Kingdom adlı dizi çalışması aslında ne tarafından tutarsanız tutun çok riskli ve sorunlu bir yapım. Ödüllere örnek gösterilmiş ve dizi konusunda pek kabiliyeti olmayan bir kanal olan TNT tarafından ele alınınca hal böyleyken insanlar pek umut bağlamıyor. Daha sonra kadro şekilleniyor. Her tarafta fragmanlar her köşede afişler gün boyu süren reklam aralarındaki kesintiler. Anlayacağınız birazcık ümide ihtiyacı var kanalımızın derken ilk bölüm olan ''Pilot'' bölümü hayatımıza giriyor ama o da ne dizimiz 0,4 oranıyla 1.2 milyon insanın evine misafir oluyor ve kanalda yüzler fazlasıyla gülüyor. Hemen Konusunu bilmeyenler için yazmak istiyorum. 

Konusu: 

Annesi aşırı dozda aldığı eroinden öldükten sonra Güney Kaliforniya'da ki akrabalarının yanına dönen 17 yaşındaki Joshua ''J'' Cody'i (Cole) merkezine almaktadır. Sert ve otorite sahibi büyükannesi Janine ''Smurf'' Cody'in yanına taşınan Joshua çok geçmeden yeni ailesinin tam bir suç şebekesi olduğunu ve tüm ihtiyaçlarını işledikleri suçlarla finanse ettiğini öğrenir. Merak edenler için fragmanını aşağıdan paylaşıyorum sevgili TipAdam okuyucularımız. 

Fragman:


Görüntüler:


Oyuncular:

  


Yorum:

Animal kingdom yani hayvan krallığı dizi kategorisi olarak bana Suç'dan ziyade psikolojik ve dram kategorisinde geldi. Sebebi ise ilk bölümlerde izleyen/izleyecek olan kişiler hak vereceği üzere 2 sezona girmesine rağmen pek suç görüntüleri gelmediğini belirtmek istiyorum. Bana göre dizi çok güzel övgüleri hak etmiş oyuncuların biçilmiş kaftan olduğu. Burada dikkatinizi bir şeye çekmek istiyorum görsellerde gösterdiğim ''POPE'' karakteri. Hasta olan ve ailesi yüzünden hapishane hayatı çeken Pope muazzam bir oyunculuk sergiliyor efendim resmen düşman çatlatıyor. Dizinin müziklerini pek sevdiğimi söyleyemem.


Dizide yer yer gerilimler mevcut. Bunun sebebi ise suç bölümleri değil ihanet ortamından kaynaklanıyor. Meşhur ailemizi yakalamak için yerel kuvvetler ve FBI gibi üst düzey kolluk kuvvetleri aralarını bozmak için elinden geleni yapıyor izleyicilere de çok güzel aksettiriliyor.


FBI 

Üzerinde durduğum diğer bir konu çok fazla cinsellik ve cinsellik'ten doğan sürpriz ilişkiler. Baştan söyleyeyim cinsellik açık rahatsız edici değil öyle çok net utandıracak boyutlara kadar yüksek değil (Bir Spartaküs etmez). :) Tabi rahatsız edici yerleri de var. 

Çocukların annelerinin yanında çok rahat hareket etmesi ve rahatsız edici öpücükleri de gözden kaçmıyor. Acaba bende mi bir sorun var bu kimseyi rahatsız etmedi mi diye vurgularken bir İspanyol forumda bununla ilgili bir söyleşi vermiş dizi yaratıcısı Liz Watts. Soruların en dikkat çekeni benim takıldığım sorun olmuş. Watts şöyle yanıtlıyor ''Evet, bunu gördüğünüze sevindim suça bulaşmamış olan karakterimiz aslında nasıl bir bataklığın içinde olduğunu, toplumda aile içinde ki yaşantıların nasıl insanları kötü birer birey haline getirdiğini'' söylüyor. Bunu isteyerek yansıtan ekibimize birer tebrik istiyorum.


Yazımın sonlarına doğru gelirken çoğu kişi oyuncuların hakkında pek yorum yapmadığımı gördü. Bunun sebebi ise en beğendiğim oyuncuyu yazmakla ve sizlere tiyo vermemek istememle alakalı bir durum. Evet karanlık bir aile, karanlık bir geçmiş ve evet karanlık bir yapım. Dizi 2 sezona hazırlanırken 3 ve 4 sezonunun şimdiden aldığı yorumları ortalıkta dolaşıyor ama resmi ağızdan açıklama gelmedi. Dizi IMDb' de en son ki durumu 8.4 puanla yerini almıştı. Dizi kaliteli ve hepinizin rahatça izleyebileceği bir yapım. 

 Gelecek seferki yazımda görüşmek dileği ile hoşça kalın..
Animal Kingdom Nasıl Bir Dizi? Konusu ve Detaylı Analizi [Tavsiye]
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. Ooo oldukça yksek bir puan almış. Bakmakta fayda var. Teşekkürler

    YanıtlayınSil
  2. İlay Ballı20 Ekim 2016 09:21

    rica ederim iyi seyirler

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top