Tipadam Dizi ve Film Yorumları

29 Ekim 2016 Cumartesi

Arınma Gecesi (The Purge) Nasıl Bir Filmdir [Konusu VE Analizi] 2016Yönetmen : James DeMonaco
Oyuncular : Ethan Hawke, Lena Headey, Max Burkholder, Adelaide Kane, Edwin Hodge, Rhys Wakefield, Tony Oller, Arija Bareikis
Tür : Gerilim,Korku
Vizyon Tarihi : 13 Eylül 2013 (1s 25dk)
Ülke : ABD 


Konu: Amerikan Hükümeti'nin aldığı bir kararla ülkedeki suç oranını azaltmak ve insan sayısı düşürmek için yılda bir defa 12 saat boyunca her türlü suç işlemeyi serbest kılar. Bu 12 saat boyunca hiçbir hastane,polis veya benzeri devlet kurumu açık olmayacak kısacası isteyen istediğini yapabilecektir James ve Mary o geceyi güvenlikli evlerinde geçirmeyi planlarken, çocukları sokakta savunmasız bir adamı eve alır ve ailenin başına neler gelecektir.Yazar Yorumu :
Öncelikle şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim sevgili okuyucularımız.Yine bir Amerikan gerilim,korku türü bir filmle karşınızdayım. Bu filmde dünyanın nüfus artış oranı böyle devam ederse ileri ki yıllarda olağan bir konu işlenmektedir. Hepimizin bildiği gibi çoğu filmde ileriye yönelik subliminal mesajlar vermektedir bu filmde zaten bunu sıkça göreceksiniz sınıf farklılıklarından tutunda adalet kavramının ve insan haklarının nasıl hiçe sayıldığını göreceksiniz.


Sizi daha fazla bekletmeden konuya geçeceğim.
Amerikan Hükümeti'nin aldığı bir kararla yılda bir kere 12 saat boyunca her türlü suç işlemek serbest olacaktır [Amerika orası hatırlatayım 8 saat elektirik kesildi ülke çöküyordu :)) ]

Ve hiçbir devlet kurumu açık olmayacak kimseye yardım edilmeyecektir. Yani zenginsen korumalı evde şarabını içip televizyonda fakir insanların sokakta ölümünü izleyeceksin.

 Filmde bir ailemiz var James bu ailenin babasıdır ve kendisi sırf bu arınma gecesi için zenginlerin evlerine koruma ve güvenlik için sistemler kurar. 

Kendisi de o gece kendi kurduğu güvenlikli evde oturacakken oğlunun sokakta ölümle burun buruna olan bir adamı eve almasıyla olayların seyri değişir.Gerisini fazla anlatmıyorum ve şimdiden hepinize iyi seyirler diliyorum sayın seyirciler.
Dipnot: Film seri halindedir hepsiniz izlemenizi öneririm.

Arınma Gecesi (The Purge) Nasıl Bir Filmdir [Konusu VE Analizi] 2016
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. Ellerine sağlık hemen bakacağım uzun süre yazı yazmadınız özledik sizi.

    YanıtlayınSil
  2. Benim keyifle seyrettiğim bir film serisi... Konusuyla insanı ister istemez merak ettiriyor zaten

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top