Tipadam Dizi ve Film Yorumları

15 Ekim 2016 Cumartesi

Geçmişi Olmayan Adam (The Bourne İdentity) Nasıl Bir Film?

Öncelikle Geçmişi Olmayan Adam filminin, eski bir olduğunu belirteyim. Film 20 Eylül 2002'de gösterime girmiş ve Amerikan yapımı bir filmdir. Aksiyon ve gerilim tarzındaki filmlerinden hoşlananların zevkle izleyebileceği bir filmdir. Filme ait IMDB puanı ise 7.9'dur.

Kısaca bir tanıtım yapılacak olursa, zekâsı ve dövüş gücü yüksek olan bir adamın hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. Fakat her şey bu kadar basit değil elbette. Çünkü bu adam hafızasını kaybetmiş ve aynı zamanda düşmanlarından kurtulmak zorundadır. 

Ayrıca şunu belirtmekte de fayda var. Yanlış hatırlamıyorsam bu filmin toplamda 5 serisi var. Bu yazıda Geçmişi Olmayan Adam adlı film serisinin ilkinden bahsediliyor. 


Film yorumuna gelecek olursak, film için muhteşem denilecek kadar övülesi bir yanı yok ama kötü bir film de değil. Filmin belli yerlerindeki aksiyon sahneleri ve 2002 yılındaki bir filme göre filmdeki efektler göz önüne alınacak olursa, genel olarak iyi denilebilir. Aile ile izlenebilecek bir dizi olmasına rağmen 13 yaşından küçüklerin izlememesi gereken bir dizidir.

Kimileri filmler kadar, filmlerin başrollerinde kimler oynuyor şeklinde de merak ederler. Filmin başlıca göze çarpana 3 oyunucusu var. Bunlar Chris Cooper , Franka Potente ve Matt Damon'dur. Matt Damon'u tanıyor veya izlemeyi seviyorsanız, bu filmi izlerken sıkılmayacağınıza emin olabilirsiniz.
Geçmişi Olmayan Adam (The Bourne İdentity) Nasıl Bir Film?
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top