Tipadam Dizi ve Film Yorumları

19 Ekim 2016 Çarşamba

Westworld Nasıl Bir Dizi? Konusu ve Detaylı Analizi [Tavsiye]

Yaptıkları yapımlar ile dünya çapında izlenme rekorları kırıp ve hayran kitlesi yaratan Jonathon Nolan ve J.J Amrambs yine bir dizi ile karşımızdalar.

Ama bu defa bulundukları proje gerçekten bizleri hayretler içerisinde bırakacak nitelikte desek yeridir herhalde dostlar! Gerçi şöyle bir şey var ki HBO'nun Game Of Thrones'tan bile daha fazla bütçe ayırdığı bir dizi için beklentilerin oldukça yükselmesi gayet doğal bir durum ama yine de insan hatret ediyor tabi :) Malum ilk bölüm için bile tam 25 milyon euro bütçe söz konusu!


West World HBO'nun yeni bilim kurgu dizisi; 
Yönetmenlik koltuğunda ağabet Christoper Nolan'ın bulunduğu dizinin oyuncu kadrosu da sağlam ve idaalıdır, Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood gibi yıldız oyuncular bulunmaktadır.

Dizi 1973 yapımı olan diziyle aynı adı taşıyan West World' den uyarlamadır. Zamanında bayağı popüler olan yapım için dizinin t-shirtleri bile çıkarılmıştır. 


2016 yapımı dizide teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında vahşi batı macerasına çıkarlar. Parktaki insanlar robottur ve park Roma , Vahşi Batı , Orta çağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır.

Zenginler için yaratılan Vahşi batı temalı parkın robotlar tarafından ele geçirilmesini konu ediniyor. Bir yerden sonra asıl katiller, kendi oyunlarına esir düşecektir! İlk bölümü itibariyle insanlara ''az önce ne izledim olum ben?'' şeklinde tepkiler verdirebilecek bir dizi olan Westworld, başlangıçta biraz sıkacak gibi olsa da zamanla sizi içine çekecek ve geri dönüşü olmayan bir yola girmenizi sağlayacaktır. Gerçekten çok farklı bir yapım olduğunu ve yıllarca adından söz ettireceğini ifade etsek yeridir. Şöyle de bir şey var ki; sadece ilk bölüm için bile Game of Thrones'a 20 milyon euro bütçe ayıran HBO, bu diziye tamı tamına 25 milyon ayırmıştır. Yani sadece bu yönüyle bile devamında ne denli sağlam bir yapımın bizleri kucaklayacağını tahmin etmemiz mümkün...

Dizinin etkisi daha ilk bölümden izleyenleri sıkı sıkıya sarmış bulunmaktadır ve etkisi bundan 10 yıl sonra da kendini gösterecektir.
Westworld Nasıl Bir Dizi? Konusu ve Detaylı Analizi [Tavsiye]
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

3 yorum:

 1. Bu diziye karsi icimde konduramadigim hisler mevcut. Bence herkesin beklentilerinin aksine iptal edilecek garip bi dizi olcak.....

  YanıtlayınSil
 2. İlay Ballı20 Ekim 2016 14:48

  bu diziyi kaçırmamam lazım en kısa sürede izleyecem. Eline sağlık.

  YanıtlayınSil
 3. ilk 6 bölüm kaplumbağa hızında bir girişe, son 4 bölümü ise ışık hızında bir sürekliliğe sahip dizi. 2. sezon tarihi ise 2018.

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top