Tipadam Dizi ve Film Yorumları

27 Aralık 2017 Çarşamba

2017 Yılı İzleme Alışkanlıkları Netflix Raporu

Netflix, hem sunduğu hizmet hem de ortaya koyduğu eşsiz prodüksiyonlarla dünyanın gözde dizi platformu oldu. Ülkemizde kullanıma açıldığı andan itibaren kullanıcılar tarafından büyük bir sevgi ile kabul edildi. 2017’nin sonu itibariyle Netflix, 2017 senesine ait kullanım raporlarını paylaştı.

Milyarlarca saat izlenme
Netflix’in sunduğu veriler çok ilginç. Dizi, film ya da belgesellerin izlenebildiği bu platformda kullanıcılar bir günde 140 milyon saatten fazla içerik izlediler. Bu da haftada yaklaşık 1 milyar saat dizi, film ya da belgeselin Netflix üzerinden izlendiği anlamına geliyor.


Yıl boyunca ülkemizden bir kullanıcı Arı Filmi (Bee Movie)’ni tam 154 defa izledi! Bu filmi gerçekten çok seviyor olmalı. Buna karşılık dünya çapında ortalama bir kullanıcı yılda 60 filmi yine Netflix platformu üzerinden izledi.

Parça parça izlemek mi? Tüm bölümleri tek seferde izlemek mi?
İki farklı dizi izleyicisi vardır. Bunlardan bir tanesi sezonu biriktirip sonunda hepsini bir seferde izleyenler. Bir de yeni bölüm geldikçe dayanamayıp hemen tüketenler. Bunlara ek aslında bir de üçüncü kitle var ki onlar da düzenli aralıklarla eski dizinlerinin birkaç bölümünü izleyenler. Netflix yayınladığı raporda hangi dizilerin bir seferde tüketildiğini, hangilerinin parça parça izlendiğinin de bilgisini sunuyor. Buna göre,  “Yalayıp Yuttuklarımız” günde 2 saatten az izlenenleri ise “Tadını Çıkara Çıkara İzlediklerimiz” olarak kategorize ediyor.


Günde 2 Saatten Fazla İzlenenler


1. El Chapo
2. Greenleaf
3. American Vandal
4. Marvel’s The Defenders
5. 3%
6. 13 Reasons Why
7. Marvel’s Iron Fist
8. Anne with an E
9. Ingobernable
10. Travelers


Günde 2 Saatten Az İzlenenler

1. The Crown
2. Big Mouth
3. Disjointed
4. Neo Yokio
5. You Me Her
6. Ultimate Beastmaster
7. ASOUE7
8. The Confession Tapes
9. GLOW
10. Friends from College

2017'ye Ait Detaylı Netflix Raporu

Sene boyunca kullanıcılar sosyal medya üzerinden takip ettikleri yapımlarla ilgili duygularını dile getirdiler. Yabancı yapımlarda ülkemizle ilgili referanslar görmek bizi her zaman mutlu ediyor. Bu sene de bundan farklı değildi. En çok merak edilen konulardan bir tanesi 2018’de yayınlanacak olan Netflix’in ilk Türk dizisi olurken, kullanıcıları gizli gizli gururlandıran an ise Marvel’s The Defenders’daki İstanbul sahneleri oldu. Stranger Things ise birçok farklı boyutta sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı.

Tüm detaylar için aşağıdaki infografiğe göz atabilirsiniz :Kaynak : sosyalmedya.co
2017 Yılı İzleme Alışkanlıkları Netflix Raporu
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top