Tipadam Dizi ve Film Yorumları

Biz Kimiz? Tipadam.COM Nasıl Kuruldu?

Ben sitenin kurucularından Ali. Can ile beraber iddaa sitesi serüveni ile başlayan blog ve web sitesi yolculuğumuz daha sonraları genel bir blog olan canalican.com sitesiyle devam etti. Bayağı bir süredir siteyi de o isimle kullandık. Derslerimiz dolayısıyla bayağı bir boşladığımız canalican.com adlı sitemizin domain adresi zaman içinde domain parka düştü. Bu sıralarda da site bir süre boyunca canalican.blogspot.com adıyla yayında kaldı. Bu süre boyunca farkettik ki sitenin Google girişleri çok iyi ve bu site için halen bir şeyler yapılabilirdi. İçerik olarak sağlamdı ama biraz daha güncellenip kendine gelmesi gerekiyordu.

Can ile tekrar görüşelerimiz sonucu 2013 Aralık ayı gibi canalican.blogspot.com adlı sitemize Tipadam.com ismini aldık.  Akılda kalıcı ve sempatik olan bu ismi çok mu aradınız diye soracak olursanız evet, çok aradık ve sonunda hem akılda kalıcı hem de tarz bir isim bulduğumuzu düşünüyoruz.

Yeni site ile tabiki yeni bir temaya da merhaba dedik. Popho V2 isimli eski temamızı bırakarak şuanki temamıza geçerek siteye daha profesyonel ve karizmatik bir görüntü kattık. Tipadam ismi yeterince hoş bir isimdi zaten. Her şey bu kadar mükemmel giderken iyi de bir logo yapmak gerektiğini düşünerek Photoshop ve PhotoScape kurcalamalarım sonucu her iki programdan da faydalanarak şuanki logomuzu da hazırladım. Geriye ise sağlam içerikler girmek kalıyordu ve yılların bize verdiği deneyimi de düşünerek "bu işi en iyi biz biliriz!" diyerekten kolları sıvadık ve siteyi bugünlere getirdik.

Yazının başında da belirttiğim gibi adım Ali. Tipadam dışında kendi kişisel blogumda da yazıyorum. Webtasarım, SEO, Yazılım, Bilgisayar ve Teknoloji, Cep Telefonları ve mobile uygulamalar, programlama dilleri kısacası bilgisayar ve yazılımın olduğu her şey ile ilgilenmeyi seviyorum. Bu sebeple Tipadam'da yazmamın haricinde genel olarak tüm teknik, kod, düzenleme vs. gibi işler benden sorulur.

Ayrıca Can adlı can dostum ve ortağımın kim olduğunu merak ediyorsanız ve bu müthiş adamla kesinlikle tanışmalıyım diyorsanız eğer, buraya tıklayarak kendisinin kişisel bilgilerinin ait olduğu sayfaya gidebilirsiniz.

Büyük sitelerin sahipleri hakkımzda bakın neler neler diyorlar...
Top